سرویس اقتصادی | کد خبر: 29429
تاریخ انتشار: 1397/03/27 - 10:06:06

راه‌اندازی ۳۰۲ مگاوات نیروگاه انرژی تجدید پذیر در استان پیگیری می‌شود

مدیر انرژی تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: احداث و راه‌اندازی و جذب سرمایه‌گذار برای ۳۰۲ مگاوات با ۲۳ نیروگاه انرژی تجدید پذیر در استان در حال پیگیری است.
راه‌اندازی ۳۰۲ مگاوات نیروگاه انرژی تجدید پذیر در استان پیگیری می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حسین پور با بیان اینکه در حال حاضر احداث و راه‌اندازی ۲۳ نیروگاه با ۳۰۲ مگاوات در حال پیگیری است،عنوان کرد:طی سال‌های 95 تا 96، 39 گروه سرمایه‌گذار خارجی از 10 کشور ازجمله آلمان، چین، اسپانیا، لبنان، هند، فرانسه به‌منظور راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی و بادی در خراسان شمالی حضور یافتند.

وی تصریح کرد:پیگیری و احداث یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 30 مگاوات تولید برق در شهرستان جاجرم ازجمله موفقیت‌های این مذاکرات با سرمایه‌گذار خارجی از کشور سوئیس با مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: همچنین راه‌اندازی یک نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی در اسفراین، سه نیروگاه خورشیدی در شهرستان شیروان و دو نیروگاه خورشیدی سه و 10 مگاواتی در شهرستان بجنورد در حال پیگیری است تا توسط سرمایه‌گذاران خارجی اجرایی شوند.

مدیر انرژی تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی همچنین در حال پیگیری برای راه‌اندازی بزرگ‌ترین نیروگاه بادی با کشور آلمان هستیم، خاطرنشان کرد: طی قرارداد منعقدشده با یک سرمایه‌گذار خارجی یک دکل بادی با ارتفاع 115 متر به‌منظور انجام مطالعات بادسنجی در ۳۵ کیلومتری شهرستان گرمه نصب شده است تا پس از پایان مطالعات یک‌ساله و بر اساس امکان‌سنجی اقلیمی، 26 توربین بادی با ظرفیت ۹۹ مگاوات برای تولید برق در این شهرستان نصب خواهند شد و گلوگاه بادی توسط سرمایه‌گذاران خارجی انجام خواهد شد.

وی افزود: همچنین هم‌اکنون پکیج‌های مطالعاتی برای معرفی ظرفیت‌ها برای احداث نیروگاه خورشیدی و بادی در استان برای ارائه در همایش و کنفرانس‌های مختلف آماده شده است.

انتهای خبر/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.