سرویس اقتصادی | کد خبر: 29430
تاریخ انتشار: 1397/03/27 - 10:08:54

شهروندان از معامله خودرو در فضای مجازی خودداری کنند

رئیس اتحادیه مشاوران اتومبیل بجنورد گفت: شهروندان از معامله خودرو در فضای مجازی خودداری کنند.
شهروندان از معامله خودرو در فضای مجازی خودداری کنند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، علیرضا بابایی زاده در گفتگو با خبرنگار ما با تأکید اینکه شهروندان از معامله خودرو در فضای مجازی خودداری کنند، اظهار داشت: متأسفانه اخیراً شاهد خریدوفروش خودرو از طریق فضای مجازی همچون سایت‌های دیوار، شیپور و... هستیم که خریداران در این زمینه با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.

بابایی زاده با بیان اینکه متأسفانه ماهانه صدها شکایت درزمینهٔ معاملات مجازی و یا توافقی به اتحادیه می‌رسد، افزود: اما وقتی معامله به‌صورت مجازی و غیرقانونی انجام می‌شود دیگر از دست ما کاری ساخته نیست.

وی تصریح می‌کند: بارها مراجعه‌کننده از سایر شهرها داشته‌ایم که به‌صورت مجازی خودرو را دیده‌اند و بیعانه واریز کرده‌اند اما وقتی برای تحویل خودرو آمده‌اند از فروشنده و خودرو خبری نبوده و پیگیری مبلغ نیز برای فرد به خاطر محدودیت‌های زمانی صرفه اقتصادی نداشته است.

رئیس اتحادیه مشاوران اتومبیل بجنورد گفت: من از شهروندان خواهش می‌کنم خرید خودرو را از طریق سایت‌ها و فضای مجازی به‌ویژه‌ در شرایط کنونی انجام ندهند و قبل از عقد هرگونه قرارداد و یا پرداخت هر میزان بیعانه به یکی از واحدهای نمایشگاه‌ اتومبیل مراجعه کنند تا خودرو و مدارک موردبررسی دقیق قرار گیرد.

بابایی زاده با بیان اینکه خریدوفروش خودرو یک امر تخصصی است و باید از طریق نمایشگاه‌های اتومبیل صورت گیرد، خاطرنشان کرد:بررسی خودرو ازلحاظ سلامت و ازلحاظ سندی در مراکز قانونی خریدوفروش انجام می‌شود و اگر در آینده هرگونه مشکلی در معامله به وجود آید از طریق قانونی امکان پیگیری دارد اما در مواقع معامله به‌صورت مجازی دیگر امکان ورود برای پیگیری وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر دو روز در هفته روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای بررسی و پیگیری هرگونه شکایت از پرونده معاملات که در بنگاه‌ها انجام می‌شود تشکیل و بیش از ۹۹.۵ درصد پرونده‌ها حل می‌شود.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.