سرویس اجتماعی | کد خبر: 29432
تاریخ انتشار: 1397/03/27 - 10:15:19

حضور پر شور مردم استان در نماز عید فطر؛

تجلیِ بندگی

ماه رمضان، ماه فرصت‌ها هم تمام شد و میلیون‌ها مسلمان در سرتاسر جهان، در پایان این ماه و در اولین روز ماه شوال، نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.
تجلیِ بندگی,

امسال هم این نماز مبارک روز جمعه 25خردادماه در استان خراسان شمالی، همچون جای‌جای ایران اسلامی، با حضور پرشور مردم مؤمن اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، مردم روزه‌دار بجنورد پس از یک ماه روزه‌داری در صفوف نماز عید فطر شانه‌به‌شانه هم «اللهم اهل الکبریا و العظمه» را زمزمه کردند و به شکرانه یک ماه روزه‌داری با اقامه نماز عید فطر به امامت آیت ا... «یعقوبی» نماینده ولی‌فقیه در استان، تجلی بندگی را به نمایش گذاشتند.

امام‌جمعه بجنورد در خطبه‌های نماز عید سعید فطر مرکز استان گفت: سه فضیلت بزرگ تقوا، شکر و رشد معنوی که در ماه مبارک رمضان نصیب مؤمنان شد که باید آن‌ها را حفظ کرد.

وی افزود: لباس تقوا بهترین هدیه باری‌تعالی در ماه مبارک رمضان بود و پس‌ازاین ماه هم انسان هر کاری که می‌خواهد انجام دهد باید رنگ تقوا در اعمالش نمایان باشد.
وی عنوان کرد: نباید گذاشت آن پارسایی و تقوایی که در این ماه مبارک نصیب انسان‌ها شده به فراموشی سپرده شود.
خطیب نماز عید فطر بجنورد اظهار داشت: بهترین انسان‌ها افرادی هستند که عقل آن‌ها بر هوای نفس غلبه می‌کند و بدترین‌ها هم کسانی هستند که هوای نفس ‌بر عقل آن‌ها غلبه می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: باید به تبعیت از امیر مؤمنان علی (ع) همه کارهای ما رنگ و بوی تقوا داشته باشد تا به کمال برسیم.

آیت‌الله یعقوبی  با اشاره به اینکه مشکلات زندگی ما با سرمایه‌های ماه رمضان حل‌شدنی است، خاطرنشان کرد: تقوا، شکر و رشد انسان در ماه رمضان و فرصت پاک شدن انسان در این ماه، ظرفیت مناسبی برای حل مشکلات اجتماعی و اخلاقی موجود است.

وی با بیان اینکه خداوند در این ماه به انسان لباس تقوا هدیه می‌دهد، گفت: باید سعی کنیم در تمام طول سال این لباس را بر تن داشته باشیم و اجازه ندهیم هوای نفس‌بر عقل ما مسلط شود؛ زیرا بر اساس روایات اسلامی بهترین افراد کسانی هستند که اجازه غلبه هوای نفس‌بر عقل خود را نمی‌دهند.

به گزارش اتفاقیه همچنین مردم خراسان شمالی اعم از شیعه و اهل سنت، در دیگر شهرستان‌های استان نیز در این جشن با شکوه مذهبی و عید پاکیزگی که به‌منظور شکرگزاری از انجام یک ماه عبادت و روزه‌داری و تضرع و تزکیه نفس ‌برپا شد، شرکت کردند و در اجتماع‌های بزرگ در شهرستان و روستاهای خود گرد هم آمدند تا با بجای آوردن نماز عید فطر، شکرگزار ایام ضیافت ا... باشند.

بر اساس این گزارش؛ نماز عید فطر در تمامی مراکز هشت شهرستان خراسان شمالی، 22 نقطه شهری، مراکز بخش‌ها و دهستان‌های استان اقامه شد که قاب‌هایی از این نماز باشکوه و تجلی بندگی به تصویر کشیده شده است.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.