سرویس ورزشی | کد خبر: 29435
تاریخ انتشار: 1397/03/27 - 10:44:01

گزارش اتفاقیه از یک رویداد بین‌المللی در بجنورد؛

اردوی ورزشکاران در قطب مسلم کوراش ایران

67 کوراشکار خارجی و داخلی خود را برای رقابت‌های جاکارتا آماده می‌کنند
اردوی ورزشکاران در قطب مسلم کوراش ایران,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، اردوی بین‌المللی کوراش به میزبانی خراسان شمالی با حضور نمایندگان کشورهای اندونزی، ایران و تایوان در بخش بانوان و آقایان در دو نوبت صبح و عصر در حال برگزاری است.

خسرو دلیر سرمربی تیم ملی کوراش کشور در حاشیه برگزاری این اردو در گفتگو با اتفاقیه اظهار داشت: تاکنون 8 مرحله از اردوهای آمادگی تیم ملی کوراش برای حضور در جاکارتا برگزارشده است.

دلیر به شرایط و کیفیت میزبانی بجنورد برای اردوی بین‌المللی کوراش اشاره و تصریح داشت: اردو در سطح بالایی برگزارشده است، با توجه به اینکه اردو بین‌المللی است، برخی امکانات باید کامل‌تر می‌شد که محقق نشده اما در کل اردوی تأثیرگذاری است.

 

پیگیری تمرینات در بخش‌های استقامتی و قدرتی

دلیر با بیان اینکه تمرینات در بخش‌های استقامتی و قدرتی پیگیری می‌شود، افزود: دو هفته آینده نیز اعزام به رقابت‌های جایزه بزرگ ازبکستان خواهیم داشت.

وی تأکید کرد: با توجه به اهمیت رقابت‌های آسیایی جاکارتا و اینکه ورزشکاران کوراش برای نخستین بار در این بازی‌ها شرکت دارند، امکانات لازم برای موفقیت در این دیدارها تأمین نشده است و راضی‌کننده نیست.

 

خراسان شمالی؛ قطب مسلم کوراش ایران

به گفته وی سطح کوراش کاران به آمادگی 60 درصدی رسیده است، در تلاش هستیم تا دو ماه آینده سطح آمادگی ورزشکاران ارتقا یابد، از سوی وزارتخانه و کمیته ملی المپیک هنوز کمک خاصی نشده است.

وی تأکید کرد: خراسان شمالی قطب مسلم کوراش ایران است، این استان کوراش کاران با پتانسیلی دارد که نیازمند حمایت مالی هستند و اگر تأمین مالی نشوند عملاً تمامی تلاش‌هایشان بی‌نتیجه خواهد بود.

رضا مهنانی مربی بجنوردی تیم ملی کوراش نیز در گفتگو با اتفاقیه با اشاره به اینکه کشورهای متعددی پیشنهاد برگزاری اردوها دارند، اظهار داشت: خراسان شمالی درزمینهٔ کوراش، در کشور رتبه اول با 125 امتیاز را کسب کرده و پیش‌ازاین میزبان تور جهانی بوده است.

مهنانی افزود: 8 کوراش کار به همراه یک مربی و سرمربی در جاکارتا در بخش آقایان حضور دارند.

 

67 کوراشکار خارجی و داخلی خود را برای رقابت‌های جاکارتا آماده می‌کنند

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی نیز در ادامه اظهار داشت: 30 ورزشکار خارجی و 37 ورزشکار داخلی در این اردو حضور دارند که از این تعداد 10 نفر از خراسان شمالی هستند.

به گفته کوروش خسرویار در تقویم فدراسیون جهانی هرساله یک اردوی بین‌المللی قرار دارد و دو سال است که به‌صورت متناوب این اردوها به میزبانی بجنورد برگزار می‌شود، پارسال بعد از رقابت‌های جوانان آسیا اردوی بین‌المللی در بجنورد با حضور نمایندگان 3 کشور برگزار شد امسال نیز مشکل ویزای نمایندگان کشور هند حل نشد و همین امر مانع از حضورشان گردید.

خسرویار بابیان اینکه این اردو از 19 خردادماه شروع‌شده و تا 31 خردادماه جاری پیگیری می‌شود و تور یک‌روزه استانی نیز خواهیم داشت، اظهار داشت: کوراش کاران خود را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده می‌کنند و تمرینات میدانی و با وزنه با آن‌ها کار می‌شود.

 

اردوی تمرینی با هدف هم‌افزایی

به گفته خسرویار این اردوی تمرینی هم‌افزایی خواهد بود و ورزشکاران از دانش و تجربه یکدیگر استفاده می‌کنند.

وی بابیان اینکه خراسان شمالی مهد کوراش است تصریح داشت: نمایندگان خراسان شمالی کارنامه درخشانی در این رشته‌ ورزشی دارند.

وی با بیان اینکه سه مرحله از اردوهای تیم ملی کوراش تا قبل اعزام به جاکارتا باقی‌مانده است افزود: یک اردو در گرجستان پیش رو خواهیم داشت که رضا مهنانی و حسین‌علی‌اکبری از خراسان شمالی به‌عنوان مربی و بتول پاک روح و خودم نیز به‌عنوان داور در جاکارتا حضور خواهیم داشت.

وی با اشاره به برطرف نشدن مشکل فدراسیون مبنی بر دریافت اعتبارات از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: اعتبار اندکی از کمیته ملی المپیک تصویب‌شده اما هنوز تخصیص نیافته است، همچنان با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنیم و تاکنون از منابع استانی و اداره کل ورزش و جوانان استان که حمایت خوبی از این رشته ورزشی داشتند، مشکلات مالی را برطرف کرده‌ایم و سرمایه‌گذاری خوبی انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون نماینده جودو استان در تیم ملی به دنبال کسب سهمیه المپیک است، شرایط ایده آل برای نمایندگان استان وجود دارد و باید از فرصت ایجادشده در این مقطع زمانی نهایت استفاده را ببرند.

 

بانوان کوراش کار استان از جاکارتا بازماندند

بتول پاک روح داور ممتاز جودو، داور دوستاره کوراش، مربی تیم جودو خراسان شمالی و مربی تیم ملی کوراش و نایب‌رئیس هیئت جودو و کوراش استان نیز در ادامه اظهار داشت: 14 کوراش کار از استان‌های لرستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه، همدان و تهران در این اردو حضور دارند، هر وزن در جاکارتا دو نماینده خواهد داشت که متأسفانه کوراش کاران استان در روز انتخابی به خاطر کم‌تجربگی از حضور در رقابت‌های جاکارتا بازماندند.

پاکروح تصریح داشت: نمایندگان سایر استان‌ها حدود یک دهه از حضورشان در اردوی تیم ملی می‌گذرد اما نمایندگان خراسان شمالی هنوز 6 ماه است به اردوی تیم ملی دعوت‌شده‌اند.

وی با ابراز خرسندی از کسب نتیجه از سوی نمایندگان استان در رقابت‌های متعدد افزود: در رقابت‌های قهرمانی آسیا مهتاب باغچقی با کسب مدال برنز اثبات کرد نمایندگان استان پتانسیل خوبی دارند و این خطه پهلوان خیز می‌تواند در دوره‌های آتی با درخشش خود جایگاه حقیقی خود را تثبیت کند.

وی با بیان اینکه کسب تجربه و حضور در میادین سبب خواهد شد نمایندگان استان در دوره‌های آتی نیز بتوانند حضور خود را اثبات کنند، عنوان کرد: نمایندگان خراسان شمالی از نمایندگان سایر استان‌ها چیزی کم ندارند و ازنظر قدرت و تکنیک در یک سطح هستند.

مربی تیم ملی کوراش اندونزی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در حاشیه برگزاری این اردو اظهار کرد: روز اول حضورمان در بجنورد استراحت داشتیم از روز دوم تمرینات شروع شد، کوراش کاران پیشرفت خوبی داشتند، اگر تمرینات خانم‌ها و آقایان ادامه داشته باشد پیشرفت قابل‌توجهی خواهیم داشت ضمن اینکه تمرینات در سطح بالایی برگزار می‌شود.

 

شرایط میزبانی ایده آل است

مربی تایوان نیز تصریح داشت:10 سال قبل مربی تیم ملی ایران بودم، شرایط مناسبی را در ایران برای تمرینات پیگیری می‌کنیم، همه‌چیز ایده آل است.

وی تأکید کرد: جدا کردن تمرینات آقایان و بانوان سبب شده نتیجه دلخواه حاصل نشود درحالی‌که نمایندگان کشور ایران پتانسیل بالایی دارند.

به گفته وی سطح نمایندگان ایران به نسبت دوره‌های قبل رشد قابل‌توجهی داشته است به‌طوری‌که این دوره واقعاً سورپرایز شدم.

بهزاد وحدانی کوراش کار خراسان شمالی نیز در این اردو به سطح بالای تمرینات اشاره و اظهار کرد: هشتمین دوره اردوی تمرینی خود را برای حضور در جاکارتا دنبال می‌کنیم اردوها در سطح بالایی برگزارشده است.

به گفته وحدانی تمرینات، وزنه، هوازی و تمرینات تخصصی سطح بالایی دارند.

وی در پایان از حمایت‌های کوروش بهادری مدیرکل ورزش و جوانان به خاطر حمایت‌هایش از این ورزش قدردانی کرد.

 

حال و هوای ورزشکاران در اردوی بین‌المللی

قنبر علی قنبری نماینده خراسان رضوی نیز در ادامه از حضور کوراش کاران به رقابت‌های جایزه بزرگ ازبکستان قبل از رقابت‌های جاکارتا خبر داد.

قنبری تصریح داشت: هم‌اکنون در آمادگی 70 درصدی هستیم، هدف جاکارتا است قبل اعزام به جاکارتا به آمادگی 100 درصدی خواهیم رسید.

الیاس علی‌اکبری کوراشکار اسفراینی نیز در این اردو داشت: ورزشکارانی که در این اردو به سر می‌برند مدال‌های جهانی و آسیایی دارند و این اردوی بین‌المللی قطعاً به ارتقاء سطح بازی‌های کوراش کاران کمک خواهد کرد تا بتوانند تجربه یک مسابقه بین‌المللی قبل از بازی‌های آسیایی را کسب کنند.

مهتاب باغچقی دیگر نماینده استان در این اردو که پیش‌ازاین در رقابت‌های جوانان آسیا مقام سوم را به خود اختصاص داد افزود: سطح اردوها بالا است، ماه پیش اردوی مشترکی با نمایندگان اندونزی داشتیم، در این اردو نتوانستیم برای حضور در جاکارتا انتخاب شویم.

باغچقی اظهار داشت: 6 ماه است در اردوی تیم ملی حضور دارم، در دوره‌های بعدی قوی‌تر حضور خواهم داشت و باتجربه بیشتر شانس خود را برای حضور در رقابت‌های متعدد بیشتر می‌کنم.

انتهای گزارش/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.