سرویس اجتماعی | کد خبر: 29452
تاریخ انتشار: 1397/03/28 - 11:24:53

دوم تیرماه امسال؛

فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان آغاز می‌شود

فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان آغاز می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، رئیس آموزش و پروش استثنائی خراسان شمالی گفت:  فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در سراسر استان از 2 تیر آغاز می‌شود و تا 31 شهریورماه امسال ادامه دارد.

علی متقیان در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد: در سراسر خراسان شمالی، 12 پایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان برای ارائه خدمات به شهروندان طراحی کردیم که سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان بررسی می‌شود.

وی افزود: خانواده‌ها با مراجعه به مدرسه موردنظر در پایه اول و بعد از ثبت‌نام دانش‌آموز در سامانه سنجش توسط مدیر مدرسه و همکاران، نوبت، تاریخ و ساعت مراجعه به پایگاه سنجش را دریافت می‌کنند.

متقیان ادامه داد: در این پایگاه‌ها خدماتی از قبیل ارزیابی و غربالگری بینایی، شنوایی، جسمی، وضعیت بهداشتی، بررسی وضعیت آمادگی تحصیلی، ذهنی و رفتاری صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: ارائه این خدمات در سراسر استان از 2 تیر آغاز می‌شود و تا 31 شهریورماه ادامه دارد.

متقیان خاطرنشان کرد: در سال گذشته 17 هزار و 850 نوآموز کلاس اولی به این مراکز مراجعه کردند و آمار پوششی مراجعه دانش‌آموزان 99.30 درصد اعلام شد  و پیش‌بینی‌شده در سال 97 این آمار بیش از 18 هزار نوآموز برسد.

وی با اشاره به ارائه خدمات به دانش‌آموزان مدارس روستایی یادآور شد: پس از ارائه خدمات در نقاط شهری با هماهنگی شهرستان‌ها و مدارس روستاها پایگاه‌های سیار به دانش‌آموزان روستایی ارائه خدمات می‌کنند.

متقیان هزینه ثبت‌نام برای هر دانش‌آموزان را 25 هزار تومان اعلام کرد.

رئیس آموزش و پروش استثنائی خراسان شمالی بر ضرورت پایگاه‌های سنجش سلامت تأکید کرد و گفت: بهترین زمان تشخیص اختلالات جسمانی، ذهنی و رفتاری و درمان به هنگام بین 4 تا 6 سالگی است.

وی عنوان کرد: نوآموزان کلاس اولی که به پایگاه سنجش سلامت مراجعه نکرده باشند در دفتر آمار مدارس ثبت نمی‌شوند و کارنامه تحصیلی دریافت نمی‌کنند.

متقیان با بیان اینکه ثبت‌نام  جهش تحصیلی در حال انجام است و تا پایان خردادماه ارزیابی دانش‌آموزان انجام می‌شود، گفت: خانواده‌هایی که تمایل به ثبت‌نام فرزندانشان در جهش تحصیلی دارند می‌توانند اقدام کنند.

وی گفت: در سال 96 تعداد 100 دانش‌آموز در پایگاه‌های سنجش سلامت استان برای ثبت‌نام در جهش تحصیلی مراجعه کردند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.