سرویس ورزشی | کد خبر: 29455
تاریخ انتشار: 1397/03/28 - 13:13:26

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

هیجان در رالی شیروان

هیجان در رالی شیروان,

رئیس اداره ورزش و جوانان شیروان در گفت‌وگو با خبرنگار ما از برگزاری رالی تفریحی گردشگری خانوادگی در این شهرستان به مناسبت عید فطر خبر داد و اظهار کرد: این برنامه با شعار جان آب درخطر است در روستاهای این شهرستان پیگیری شد و از طرفی معرفی روستاهای گردشگری از اولویت‌های این شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،خالق زاده بابیان اینکه 110 اتومبیل در این رالی حضور داشتند تصریح داشت: برنامه از محل فرمانداری شیروان آغاز و در روستاهای چلو، پیر شهید، گلیان، ملأ باقر، رزمغان، مشهد طرقی، فجر آباد، زو ارم و حسین‌آباد روستاهای گردشگری این شهرستان انجام شد.

وی هدف از برگزاری این برنامه در شهرستان را شورونشاط خانوادگی در محیطی ورزشی و گردشگری با حضور پرشور شهروندان شیروانی و علاقه‌مندان سایر شهرستان‌ها عنوان کرد.

فاصله نیم متری شیران با استانداردهای کشوری سرانه ورزشی

شهرستان شیروان به‌عنوان دومین شهر خراسان شمالی به نیمی از استانداردهای کشوری فضای ورزشی دست‌یافته و امید دارد با افتتاح پروژه‌های ورزشی در دست‌ساخت شاهد رسیدن به استانداردهای کشوری و کسب رتبه حائز اهمیت در کشور و میادین ملی و بین‌المللی باشد.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیروان اظهار داشت: ازنظر سرانه فضای ورزشی از استانداردهای کشوری فاصله‌داریم و امید است با افتتاح پروژه‌های در دست‌ساخت شاهد ارتقاء سطح سرانه ورزشی این شهرستان باشیم.

12 پروژه ورزشی در دست‌ساخت داریم

به گفته علی خالق زاده هم‌اکنون شهرستان شیروان ازنظر سرانه فضای ورزشی نیم متر با استانداردهای کشور فاصله دارد و از سویی 12 پروژه در دست‌ساخت داریم که قطعاً با افتتاح این پروژه‌ها تحول شگرفی در بستر ورزش استان رقم خواهد خورد.

وی بابیان اینکه شهرستان شیروان دارای 15 سالن ورزشی به‌جز سالن‌های ورزشی سایر ادارات است افزود: در رشته‌های انفرادی فضای ورزشی محدودی داریم که گاهی با مشکلات بسیاری مواجه می‌شویم.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم با افتتاح پروژه‌های در دست‌ساخت به استانداردها نزدیک‌تر شویم ضمن اینکه شهرستان شیروان دارای ورزشکاران با پتانسیلی است که کمبود امکانات و تجهیزات مانع پیشرفتشان نشده است.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون در رشته‌های بوکس، ووشو و ورزش‌های زورخانه‌ای نمایندگان این شهرستان به اردوی تیم ملی دعوت‌شده‌اند و به‌زودی شاهد حضورشان در تیم ملی خواهیم بود ضمن اینکه در رشته کشتی نیز ورزشکاران بسیاری در میادین ملی و بین‌المللی خوش درخشیدند.

رونق ورزش همگانی در شهرستان شیروان

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیروان به همگانی کردن ورزش و استقبال عموم از ورزش‌های همگانی نیز اشاره و تصریح داشت: از ابتدای سال گذشته ورزش‌های همگانی در روستاهای این شهرستان نیز رونق داشته و شاهد برگزاری پیاده‌روی و مسابقات متعدد در مناسبت‌های مختلف هستیم.

به گفته خالق زاده، سال 95 حدود 60 هزار نفر از عموم مردم در پیاده‌روی بزرگ خانوادگی این شهرستان که به مقصد شیرکوه برگزار شد حضور داشتند و این برنامه پخش زنده و مستقیم داشت.

وی بابیان اینکه کمبود سرانه ورزشی جوابگوی نیازهای ورزشی شهروندان نیست اظهار داشت: کمبود فضای ورزشی سبب کمتر شدن فعالیت‌های ورزشی می‌شود و توجه مسئولان به پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی بزرگ می‌تواند جایگاهی شایسته‌تر برای این شهرستان در کشور به همراه داشته باشد.

به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان شیروان، این شهرستان سه هزار و 500 ورزشکار بیمه‌شده دارد.
انتهای گزارش/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.