سرویس حوادث | کد خبر: 29460
تاریخ انتشار: 1397/03/28 - 13:28:13

محکومیت شکارچی متخلف در استان به ۵ سال حبس

عامل شکار کل و بز وحشی و سلاح غیرمجاز در خراسان شمالی به پنج سال حبس محکوم شد.
محکومیت شکارچی متخلف در استان به ۵ سال حبس,

به گزارش اتفاقیه به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست خراسان شمالی، روح ا... لایق، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست اسفراین گفت: مهرماه سال ۱۳۹۶ مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان اسفراین حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت‌شده سالوک(دره توت) دو نفر شکارچی متخلف را به همراه لاشه یک کل وحشی و یک رأس بز وحشی دستگیر کردند.

وی افزود: متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد و در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری اسفراین، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط‌زیست، دفاعیات بلاوجه متخلف و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

وی ادامه داد: بنابراین دادگاه متهم را از بابت جرم نگهداری سلاح غیرمجاز به تحمل پنج سال حبس تعزیری و بابت شکار غیرمجاز جانوران وحشی متهم به سه سال حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی در حکم و ضبط سلاح مکشوفه به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محکوم کرد. 

لایق گفت: با قطعی شدن رأی، پرونده به واجد اجرای احکام ارجاع و متهم جهت گذراندن دوران محکومین خود (پنج سال حبس) روانه زندان خواهد شد.

وی افزود: همچنین بر اساس  آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست،  جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل وحشی معادل یک‌صد میلیون ریال تعیین شده است که متهم باید مبلغ دویست میلیون ریال را به حساب دولت واریز کند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.