نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29471
تاریخ انتشار: 1397/03/29 - 09:55:13

نمایندگی وزارت امور خارجه در استان پیگیر مشکلات زندانیان منتقل‌شده به ایران است

نمایندگی وزارت امور خارجه در استان پیگیر مشکلات زندانیان منتقل‌شده به ایران است,

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در استان با اشاره به نتیجه‌بخش بودن پیگیری سه‌ساله دولت و وزارت امور خارجه برای انتقال ایرانیان زندانی در ترکمنستان گفت: در ابتدای سال جاری هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به ترکمنستان سرانجام همه ایرانیان زندانی در ترکمنستان به ایران منتقل شدند.

احمد شنوائی افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده، پول‌های باقی‌مانده در حساب زندانیان در کشور ترکمنستان، مسترد خواهد شد. با توجه به انتقال زندانیان به ایران، آن‌ها می‌توانند با مراجعه به نمایندگی بجنورد و هماهنگی لازم، باقیمانده پول خود را دریافت کنند.

شنوائی افزود: متأسفانه در گذشته مدارک ضبط‌شده دستگیرشدگان شامل گذرنامه، مدارک هویتی و برخی وسایل شخصی توسط مسئولان کشور همسایه به مقامات ایرانی تحویل نگردیده که با پیگیری و هماهنگی وزارت امور خارجه با مقامات ترکمنستان، تعدادی از این مدارک تحویل سفارت ایران در عشق‌آباد شده است که در حال ارسال به کشور بوده و این نمایندگی پیگیر دریافت مدارک زندانیان اهل استان است.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات کنونی برخی از این زندانیان که قبل از دستگیری شاغل بوده‌اند افزود: فقدان مدارک هویتی، سوابق بیمه‌ای، قطع شدن یارانه و اشتغال مجدد این افراد ازجمله مشکلات مهم آنان است که همکاری دستگاه‌های متولی را می‌طلبد و این نمایندگی آماده همکاری در خصوص استعلام‌ها جهت رفع مشکلات است.

وی همچنین با اشاره به لزوم اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از دستگیری و بازداشت مجدد افزود: امیدواریم بااطلاع‌رسانی و اقدامات لازم تمام دستگاه‌های ذی‌ربط، مانع ایجاد مشکلات برای خانواده‌ها، دولت و روابط دو کشور شویم.

گفتنی است؛ از 272 ایرانی منتقل‌شده از ترکمنستان قریب به 45 نفر اهل خراسان شمالی بوده‌اند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.