نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 29473
تاریخ انتشار: 1397/03/29 - 10:04:03

شنا و ماهیگیری در سدهای خراسان شمالی ممنوع شد

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی اعلام کرد: شنا و ماهیگیری در سدها و بندهای انحرافی این استان ممنوع است و در برخی سدها خطر مرگ را به همراه دارد.
شنا و ماهیگیری در سدهای خراسان شمالی ممنوع شد,

به گزارش اتفاقیه به نقل از روابط عمومی این شرکت، لغزندگی حاشیه مخازن سد‌ها و بند‌های انحرافی، مکش جریان آب و شرایط رسوبی کف این مخازن، خطر مرگ را برای شناگران و ماهیگیران به همراه دارد ازاین‌رو شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی یادآور شده است که نبود آگاهی از شرایط حاکم بر مخازن سدها، حتی شناگران ماهر را به کام مرگ کشانده است و افرادی به خاطر لذت بردن از شنا در این مکان‌ها قربانی شرایطی شده‌اند که تصور آن را نمی‌کردند.

هشدار این شرکت از وجود جریان‌های قوی زیرسطحی در لایه‌های مختلف آب مخزن سدها خبر داده و اعلام کرد: این جریان‌ها باعث کشیده شدن شناگر به سمت جریان‌های قوی دریچه‌های زیرسطحی خروجی سد می‌شود و مرگ حتمی شناگران را به دنبال دارد.
در این گزارش همچنین به تغییرات دمایی در لایه‌های مختلف آب مخزن سدها، اشاره و تأکید شده است: تغییرات ناگهانی دمای آب در مخازن سدها باعث گرفتگی عضلات از دست رفتن تعادل و سکته شنا گران می‌شود.
بر این اساس، گیر افتادن شناگران در کف دریاچه، غرق شدن و مرگ آن‌ها از مخاطرات نزدیک شدن به‌قصد تفریح و ماهیگیری و همچنین شنا کردن در مخازن سدها و بندهای انحرافی این استان است.
مدیریت حراست شرکت آب منطقه‌ای نیز تأکید کرده است: افرادی که قصد تفریح در این مناطق را دارند پس از کسب مجوز از شرکت آب منطقه‌ای، فاصله لازم را با حریم دریاچه سدها، بند‌های انحرافی و رودخانه‌ها رعایت کنند.
این مدیریت تصریح کرده است: در راستای اطلاع‌رسانی به شهروندان، علاوه بر نصب تابلوهای هشداردهنده در حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی استان، اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه از طریق وسایل ارتباط‌جمعی ملی و محلی انجام‌شده است.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.