نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29483
تاریخ انتشار: 1397/03/29 - 14:54:18

حاشیه داغ بهارستان؛

ماجرای درگیری لفظی و قهر دو عضو هیئت رئیسه/ وقتی دلجویی مطهری هم فایده نداشت

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی از حاشیه بی بهره نبود.
 ماجرای درگیری لفظی و قهر دو عضو هیئت رئیسه/ وقتی دلجویی مطهری هم فایده نداشت,
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 29 خرداد) مجلس شورای اسلامی رأس ساعت 8 و 10 دقیقه به ریاست مسعود پزشکیان و با حضور 197 نفر از نمایندگان آغاز به کار کرد.
 
همه چیز در بهارستان آرام پیش می‌رفت تا آنکه طرحی مربوط اصلاح سهیمه ایثارگران در کنکور در دستور کار قرار گرفت و درگیری در هیئت رئیسه مجلس، خانه ملت را به تب و تاب انداخت.
 
قرار بود مجتبی ذوالنوری نماینده قم درباره این طرح صحبت کند اما وی به یک باره عقب نشینی کرد و قرار شد نماینده دیگری را به جای خود تعیین کرده تا سخن گوید.
 
در این میان علی مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشت، این اقدام را خلاف آیین نامه دانست و گفت: "کسی که انصراف می‌دهد، نباید نوبتش برای نطق را به فرد دیگری دهد".
 
امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس که مسئول اعلام مخالفان و موافقان برای بررسی طرح ها و لوایح است در پاسخ به مطهری گفت:" آقای ذوالنور به بنده گفت که سخن نمی‌گوید و این اختیار را به من داد تا فرد دیگری را به عنوان جایگزین وی اعلام کنم".
 
مطهری دوباره بر کلام خود تأکید کرد و گفت: "این حرف شما بر خلاف آیین نامه است".
 
امیرآبادی که از سخنان مطهری کاملا برافروخته شده بود، گفت: "اگر من مسئول موافقان و مخالفان هستم، پس من باید تعیین کنم چه کسی برای این موضوع صحبت کند".
 
علی مطهری هم این صحبت امیرآبادی را بی پاسخ نگذاشت و خطاب به وی اظهار کرد:" آقای امیرآبادی لجاجت نکنید!".
 
مطهری همچنان بر گفته خود تأکید کرد و لاهوتی را به عنوان نماینده‌ای که باید سخن گوید معرفی کرد، این اقدام نایب رئیس مجلس باعث ناراحتی شدید امیرآبادی شد به گونه‌ای که وی علی رغم تلاش نمایندگان که می‌خواستند او را در جایگاه هیئت رئیسه نگه دارند، به نشانه اعتراض و با حالتی قهرآمیز از جایگاه هیئت رئیسه بلند شد و بر صندلی نمایندگان تکیه زد.
 
در ادامه قاضی‌زاده عضو دیگر هیئت رئیسه مجلس در غیاب امیرآبادی فراهانی اسامی موافقان و مخالفان را اعلام کرد. هیئت رئیسه مجلس بدون یک عضو خود اداره می‌شد تا آنکه مطهری به بیانی که حکایت از آن داشت که انگار می‌خواهد با امیرآبادی آشتی کند، از وی خواست که به جایگاهش برگردد، اما امیرآبادی گفت: "نمی‌آیم و می‌خواهم تذکر دهم" و تا آخر جلسه در صندلی نمایندگان نشست و تذکری ارائه نکرد.
 
انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.