نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29496
تاریخ انتشار: 1397/03/30 - 09:51:37

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد:

وجود 90 هزار هکتار کانون بحران بیابانی در خراسان شمالی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: ۱۸۰ هزار هکتار بیابان در سطح استان وجود دارد.
وجود 90 هزار هکتار کانون بحران بیابانی در خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حسن وحید اظهار کرد: حدود ۹۰ هزار هکتار کانون بحرانی در استان وجود دارد و یکی از این کانون‌ها در شهرستان اسفراین وجود دارد.

وی افزود: به دنبال آن هستیم تا تمامی کانون‌های بحرانی را رصد کنیم و با مشارکت بخش خصوصی، دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد از مشکلاتی مانند طوفان‌های شن و ماسه و ریز گرد ها جلوگیری کنیم. 

وحید ادامه داد: میزان اعتباربخشی دولتی به بخش بیابان، ۱۵ برابر شده است و از زمان استقلال خراسان شمالی از استان خراسان بزرگ حدود هفت هزار و ۵۰۰ هکتار و از سال ۹۶ تاکنون حدود هزار و ۷۰۰ هکتار احیاء بیابان‌ها صورت گرفته است. 

وی درباره وضعیت معیشت مردم در بخش‌های بیابانی استان گفت: گروه‌های توسعه و صندوق‌های خورد اعتباری در این قسمت‌ها تشکیل شده است و با استفاده از همین صندوق‌ها و وام‌های دولتی به اشتغال در این‌ مناطق کمک می‌شود. 

وحید ادامه داد: ۱۳۰ شغل دائم و موقت در این منطقه اسفراین به وجود آمده است و از سال ۹۳ تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون تومان با مشارکت مردم در صندوق‌های اعتباری جمع آوری شده است و حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان‌ تسهیلات بانکی به مردم این منطقه داده شده است. 

انتهای خبر/ ایسنا

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.