نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 29498
تاریخ انتشار: 1397/03/30 - 10:15:24

اتفاقیه دلایل بالا بودن قیمت بلیت‌های تماشای فوتبال در سینما را بررسی می‌کند؛

بهای 90 دقیقه پر از هیجان

پخش 6 بازی جام جهانی از پرده نقره‌ای سینماهای استان
بهای 90 دقیقه پر از هیجان,

پس از برد یوزهای ایرانی در برابر مراکش بار دیگر یک ‌شب شاد در ایران رقم خورد. رویدادی که موجب شد شهروندان در بجنورد و سایر شهرهای استان، همچون میلیون‌ها هم‌وطن ایرانی به خیابان بیایند و به شادی و پایکوبی بپردازند، زدن بوق‌های متوالی، شادی و پایکوبی و سر دادن شعار «بچه‌ها مچکریم» اتفاقات خوشایندی بود که شامگاه جمعه 25 خرداد پس از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی فوتبال مراکش رقم خورد. آن‌هم شادی دسته‌جمعی که مدت‌ها از آن خبری نبود. بااین‌حال فراهم کردن زیرساخت‌هایی در این میان به چشم آمد؛ ازجمله اینکه برخی سینماهای استان، بلیت‌های جام جهانی فوتبال را به فروش گذاشتند تا تجربه تماشای یک بازی هیجان‌انگیز و دسته‌جمعی را به مردان، زنان و خانواده‌های استان بدهند، اما آنچه که این رویداد را به چالش کشاند ورودی‌هایی بود که به ازای تماشای فوتبال در سینما از مردم دریافت شد که گلایه‌های شهروندان در مرکز استان را در پی داشت.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، تماشای فوتبال آن‌هم از جنس جام جهانی‌اش فوق‌العاده هیجان‌انگیز است. بخصوص اگر این مسابقات را به‌صورت دسته‌جمعی تماشا کنیم که جذابیت آن دوچندان هم خواهد شد. به همین خاطر هم است که این دوره، پخش مسابقات فوتبال در سالن سینماهای استان اجرایی شده که البته قیمت بالای بلیت برای تماشای این بازی‌ها، گلایه‌هایی از سوی مردم و مسئولان ورزشی استان در برداشته است.

 

بهای 90 دقیقه پر از هیجان

حال و هوای تماشای فوتبال‌های جام جهانی آن‌هم دسته‌جمعی و از سینماهای استان جذابیت و هیجان را دوچندان می‌کند، یک تفریح سالم و پرهیجان در کنار فوتبال دوستان حالت را عوض می‌کند. 90 دقیقه فوتبال را از سینما تماشا کردن آن‌قدری دلنشین هست که سالن‌های سینما در نخستین بازی ایران و مراکش پر از تماشاچی شود پر از فوتبال دوستانی که بهای بیست هزارتومانی بلیت‌هایش گرچه موجی از نارضایتی به همراه داشت اما نمی‌توانستند بگذرند از فوتبالیست‌هایشان که به روی پرده سینما آمده بودند.

فوتبال دوستان دور از قرمز و آبی عاشقانه تیم ملی‌شان را تشویق می‌کنند عرق به وطنشان نفس‌ها را حبس می‌کند و وقتی سالن پر از هیجان می‌شود دروازه‌های بدون توپ انتظار توپ‌هایی می‌کشد تا دلخوشی تماشاچیان را مهیا کنند.

از شور و استقبال فوتبال دوستان‌ هم استانی که بگذریم پای نرخ بلیت‌ها به میان می‌آید، گرچه برای برخی فیلم‌های سینمایی گاهی شاهد استقبال کم تماشاچیان هستیم اما در دیدارهای جام جهانی کمتر فوتبال دوستی است که رغبت تماشای آن در سینما را نداشته باشد، موجی از اعتراضات مبنی بر بالا بودن نرخ بلیت‌ها سبب شده است نسبت به حضورشان در دیدارهای بعدی با تردید مواجه باشند و خواستار توجه مسئولان به این موضوع شوند.

به همین منظور اتفاقیه گفت‌وگویی با مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل و معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی داشت گفت‌وگویی که مدیرکل ورزش و جوانان می‌گوید باید برای کاهش نرخ بلیت‌ها به دلیل کم‌درآمد بودن ورزشکاران و ورزش دوستان استان اقداماتی صورت گیرد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد نیز معتقد است نرخ مذکور از تهران مصوب شده و امکان کاهش نرخ فقط در شهرستان‌ها به دلیل ایجاد استقبال انجام‌شده است.

 

استان کم برخورداریم؛ نرخ مصوب نمی‌تواند با سایر استان‌های برخوردار قابل قیاس باشد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه بابیان اینکه پخش دیدارهای جام جهانی از سینما حرکت مثبتی است و امیدواریم نهادینه شود اظهار می‌کند: با توجه به اینکه جزء استان‌های کم برخورداریم نرخ مصوب نمی‌تواند با سایر استان‌ها قابل قیاس باشد.

کوروش بهادری تصریح می‌کند: فضای محدودی داریم، ورزشکاران و ورزش دوستان استان کم‌درآمد هستند و بهتر است به نسبت استان‌های برخوردار نرخ پایین‌تر برای تماشای فوتبال در سینما در نظر گرفته می‌شد.

 

پیگیری برای کاهش نرخ بلیت‌های تماشای فوتبال جام جهانی از سینما

بهادری با بیان اینکه در دیدارهای بعدی همراه ورزشکاران برای تماشای دیدارهای تیم ملی و سایر بازی‌های جام جهانی در سینما حضور خواهم یافت، عنوان می‌کند: کار زیبایی انجام‌شده و پیگیری برای کاهش رقم پرداختی برای تماشای دیدارها در دستور کار است.

 

تمرین باهم بودن و فرصتی برای رونق گرفتن سینما

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید: مبلغ بیست هزار تومان نرخ مصوبی است که در تهران تصمیم‌گیری شده است.

فرخنده اظهار می‌کند: این نرخ در شهرستان‌های متعدد متفاوت است و به‌منظور استقبال بیشتر مردم، نرخ آن نسبت به مرکز استان، کمتر در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بجنورد استقبال قابل‌توجه بوده است تصریح می‌کند: پخش دیدارهای جام جهانی فرصتی است برای کسانی که سینما را مدیریت می‌کنند و به‌نوعی سینما داری می‌کنند و در جلسه تهران نیز با در نظر گرفتن تمامی موارد نرخ مذکور مصوب شده است تا به‌نوعی سینما دارها نیز در کنار تشویق تیم ملی، حمایت شوند، چراکه 50 درصد هزینه‌ها فقط به سینما دار اختصاص می‌یابد و مابقی نیز برای شرکت تهیه‌کننده فیلم واریز خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از سویی به ایجاد فضایی برای آشتی مردم با سینما اشاره و تأکید می‌کند: نفس کار تمرین باهم بودن و تجربه مشترک است.

به گفته فرخنده، استقبال از برنامه‌های فرهنگی هنری در استان قابل‌توجه است و شهروندان در این حوزه وقت گذاشته و به این مقوله اهمیت می‌دهند و ازنظر سرانه فرهنگی در استان نیز وضعیت قابل‌توجهی داریم.

وی با بیان اینکه نرخ‌های مصوب در سینماهای سراسر کشور بسته به درجه‌بندی سینماها است و آیتم کم برخورداری استان دخیل نیست افزود: در شهرستان‌ها نرخ مصوب به‌منظور جذب استقبال، کمتر در نظر گرفته‌شده است.

 

پخش 6 بازی جام جهانی در سینماهای استان

سرپرست معاونت هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز اظهار می‌کند: 6 مسابقه شامل 3 دیدار تیم ملی ایران و سه دیدار نیمه‌نهایی و فینال پخش خواهد شد.

ابوالحسن حیدری تصریح می‌کند: نرخ مصوب در شهرستان بجنورد 20 هزار تومان و در شهرستان‌های شیروان و اسفراین 10 هزار تومان و در شهرستان مانه و سملقان 5 هزار تومان به تصویب رسیده است و این نرخ را شورای صنفی تعیین کرده است.

به گزارش اتفاقیه؛ تیم ایران امروز، چهارشنبه مصادف با بیست ژوئن در ورزشگاه کازان به مصاف اسپانیا می‌رود و تقریباً تمام صندلی‌های سینما گلشن برای تماشای این بازی رزرو شده است.

 گفتنی است؛ شصت‌وچهار سال پیش در چنین روزی و در دور مقدماتی جام جهانی 1954 سوئیس، تیم ملی آلمان و مجارستان به مصاف یکدیگر رفتند. در اولین سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم و درحالی‌که جهان هنوز نتوانسته آلمان‌ها را ببخشد این تیم در دور مقدماتی به مصاف مجارستان و در این بازی مجارها موفق شدند با برد 8 بر 3 یکی از بزرگ‌ترین شگفتی‌های تاریخ جام‌های جهانی را رقم بزنند. البته آلمان‌ها در فینال جام جهانی انتقام این شکست را با برد 3 بر دو گرفتند.

انتهای گزارش/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.