نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29511
تاریخ انتشار: 1397/03/31 - 12:46:41

خشک‌سالی 30 درصد تولید عسل استان را کاهش داد

مدیر امور طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خشک‌سالی‌های اخیر میانگین تولید عسل در این استان را 30 درصد کاهش داده است.
خشک‌سالی 30 درصد تولید عسل استان را کاهش داد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حسین رضازاده اظهار داشت: در سال گذشته یک هزار و 998 تن عسل در خراسان شمالی تولید شد که میانگین تولید آن در هر کلنی 11.6 کیلوگرم بوده است.

به گزارش ایرنا باوجود بارش‌های بهاری امسال میزان بارش باران در سال زراعی جاری این استان در مقایسه با دوره آماری بلندمدت 37.8 درصد کاهش یافته است.
جمع بارندگی در سال زراعی 97-96 ( یک مهر تا 21 اردیبهشت) 121.6 میلی‌متر و در دوره آماری 195.5 میلی‌متر بوده است.
این استان چندین سال است به دلیل کاهش بارندگی‌ها با خشک‌سالی دست‌وپنجه نرم می‌کند و سال گذشته از استان‌های نخست درگیر خشک‌سالی کشور اعلام ‌شده است.
رضازاده گفت: هم‌اکنون خراسان شمالی 172 هزار و 677 کلنی زنبورعسل دارد که بیشترین تعداد کلنی‌ها مربوط به اسفراین با یک هزار و 556 تن است.
وی با اشاره به اینکه در این استان یک هزار و 807 نفر در حرفه زنبورداری مشغول فعالیت هستند افزود: از این تعداد 921 نفر زیرپوشش بیمه زنبورداری هستند.
استان خراسان شمالی به لحاظ شرایط مناسب آب و هوایی و وجود مراتع غنی پوشیده از گیاهان دارویی در سال 94 ازنظر میزان تولید عسل رتبه سیزدهم و ازنظر میانگین تولید به ازای هر کلنی (بهره‌وری) رتبه پنجم کشوری را کسب کرد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.