نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 29512
تاریخ انتشار: 1397/03/31 - 12:57:12

جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان برگزار شد

بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان روز گذشته در محل تالار گلشن بجنورد برگزار شد.
جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان برگزار شد,

استاندار خراسان شمالی در این جشنواره گفت: ۳۰ درصد خیران مدرسه‌ساز این استان را بانوان تشکیل می‌دهند که افتخاری برای خراسان شمالی است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محمدرضا صالحی در این مراسم اظهار داشت: حضور بانوان خیر مدرسه‌ساز به معنای حضور و مشارکت خانواده‌ها در این امر مهم و پسندیده است. وی افزود: همواره بر تقویت توانمندی‌ها و تکریم بانوان در جامعه تأکیددارم.
صالحی ادامه داد: در سال‌های اخیر رشد چشمگیر کمک‌های خیران مدرسه‌ساز را در استان شاهد هستیم و این مشارکت‌ها از ۳۲۰ میلیون تومان سال ۱۳۸۵ اکنون به ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
استاندار به تعهدات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در خصوص احداث مدارس و حذف مدارس خشتی و گلی هم اشاره داشت و تصریح کرد: این اعتبارات ۱۲۰ میلیارد تومان بود ولی در ۶ سال اخیر ۱۹۰ میلیارد تومان یعنی ۷۰ میلیارد تومان مازاد بر میزان تعهد شده پرداخت شده است اما برای تکمیل و بهره‌برداری از این مدارس ۸۹ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.
وی با بیان این‌که دولت تدبیر و امید بر حذف مدارس خشتی و گلی و کاهش کلاس‌های تخریبی تأکید دارد، خاطرنشان کرد: کار دولت و خیران در حوزه مدرسه‌سازی در استان‌هایی مانند خراسان شمالی که دارای قدمت فرهنگی و تاریخی است، سخت بوده چراکه ساختمان مدارس این استان‌ها قدیمی بوده و باید تخریب شوند و به‌طور متوسط به ازای هر ۱۰ مترمربع ساخت تنها 3 مترمربع افزایش بنا داریم و مابقی جایگزین مدارس تخریبی می‌شوند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی را مورد تأکید قرار داد و افزود: به لحاظ سرانه مدرسه ۴۸ صدم درصد مترمربع از میانگین کشوری عقب هستیم که باید با تلاش بیشتر این عقب‌ماندگی را برطرف کنیم.
صالحی در ادامه به جایگاه والای علم‌آموزی و دانش در دین مبین اسلام اشاره داشت و خاطرنشان کرد: در سوره الرحمن جایگاه علم و معلمی به‌خوبی بیان شده است و معلمی خداوند بر خلقت انسان تقدم دارد و بر این اساس ما نیز قدردان زحمات تمامی فعالان این حوزه به‌ویژه خیران مدرسه‌ساز هستیم.
وی افزود: اگر علم و دانش در جامعه‌ای نهادینه شود، آن زمان خرافات، تفکرات انحرافی  و مسائلی که انسان را به قهقرا می‌برد، از این جامعه رخت خواهد بست و یادآور می‌شوم راه‌اندازی نهضت سوادآموزی یکی از اولین دستورهای امام راحل پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بیانگر تأکید و توجه ایشان به موضوع علم‌آموزی بوده است.
وی در ادامه شعار هر روستا یک کتابخانه را یکی دیگر از سیاست‌های استان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۹۰ روستا برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند و از خیران مدرسه‌ساز می‌خواهم برای تجهیز منابع این کتابخانه‌ها ما را یاری کنند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.