نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29514
تاریخ انتشار: 1397/03/31 - 13:02:38

تفاهم‌نامه چهارجانبه استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان منعقد شد

تفاهم‌نامه چهارجانبه استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان منعقد شد,

تفاهم‌نامه چهارجانبه میان جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اداره کل امور عشایر و شرکت توزیع نیروی برق استان، به‌منظور استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری و ارتقای وضعیت اقتصادی – اجتماعی و رفاهی عشایر استان و بهره‌مندی بیشتر جامعه عشایر از امکانات کشور و همکاری مشترک در راستای ساماندهی یوردگاه های عشایری و استفاده از انرژی‌های نو ذکر شده است.

بر اساس این گزارش؛ خرید و تهیه لوازم موردنیاز جهت تولید پنل های خورشیدی، استفاده از ظرفیت‌های بومی و امکان تولید پنل های خورشیدی در استان با استفاده از شرکت‌ها و افراد متخصص بومی، آموزش فنی عشایر متقاضی در خصوص نحوه استفاده و نگهداری پکیج‌های خورشیدی، اخذ تأییدیه‌های موردنیاز از طرف جهاد دانشگاهی از مؤسسات پژوهشی معتبر داخلی با نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان و ایجاد نمایندگی خدمات پس از فروش در بجنورد و مراوه‌تپه از تعهدات جهاد دانشگاهی در این تفاهم‌نامه است.

گفتنی است؛ ازجمله وظایف شرکت توزیع نیروی برق در این تفاهم‌نامه بررسی و شناسایی پکیج خورشیدی مناسب منطقه عشایری خراسان شمالی و استان گلستان، نظارت بر کیفیت و همکاری جهت خرید پنل‌های خورشیدی قابل‌حمل با اداره کل امور عشایر، نظارت فنی لازم تا حصول هدف موردنظر در تمام مراحل از طراحی، ساخت و بهره‌برداری و پیگیری جهت تأمین سهم یارانه هر پکیج برابر قانون بودجه 97 است.

بنا به این گزارش ترویج و تشویق عشایر استان به استفاده از انرژی‌های نو و پکیج‌های خورشیدی، شناسایی عشایر متقاضی و برآورد و پیگیری تأمین اعتبار موردنیاز سهم دستگاه مربوطه ازجمله تعهدات اداره کل امور عشایری خراسان شمالی است .

نظارت عالی بر حسن انجام این تفاهم‌نامه و همکاری جهت تأمین اعتبار موردنیاز در سال‌های آتی نیز از وظایف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ذکر شده است.

محدوده اجرایی این تفاهم‌نامه شامل محدوده مناطق عشایری خراسان شمالی(ییلاق و قشلاق) و مناطق قشلاقی استان گلستان است.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.