نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29515
تاریخ انتشار: 1397/03/31 - 13:07:27

رئیس مجمع نمایندگان استان عنوان کرد:

آمادگی ایران برای بازگشایی بازارچه پرسه سو

آمادگی ایران برای بازگشایی بازارچه پرسه سو ,

نماینده مردم 5 شهرستان استان در مجلس درباره بازگشایی بازارچه مرزی پرسه سو گفت: کشور ترکمنستان دراین‌باره تمایلی نشان نداده و از بازگشایی این بازارچه مرزی استقبال نمی‌کند و دراین‌باره با وزارت امور خارجه رایزنی شده و در نشست فراکسیون امید مجلس نیز از وزیر امور خارجه خواسته شد تا از طریق معاونت اقتصادی این وزارت، طرف ترکمنی دراین‌باره متقاعد شود.

علی قربانی در گفتگو با ایرنا تأکید کرد: ایران برای بازگشایی بازارچه پرسه سو آمادگی دارد.

 

ارتقای یکه صعود خراسان شمالی به شهر منتظر ادغام 3 روستاست

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌ها برای ارتقای یکه صعود به شهر گفت: ارتقای این روستا به شهر، منتظر ادغام سه روستا با یکدیگر است.

قربانی با اشاره به اینکه ارتقای غلامان و یکه صعود در شهرستان مرزی راز و جرگلان به شهر، از سال‌های پیش در دست پیگیری است اظهار داشت: اکنون شرایط برای ارتقای غلامان به شهر مهیا است و ارتقای یکه صعود به شهر نیز به خاطر تعیین تکلیف ادغام سه روستا با یکدیگر، به تأخیر افتاده است.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای ارتقای غلامان و یکه صعود به شهر چند مرتبه با وزیر کشور مکاتبه انجام شده است، تصریح کرد: سه روستای یکه صعود شامل یکه صعود بالا و پایین و حسن‌آباد باهم ادغام می‌شوند.
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکه صعود و غلامان بیش از سه هزار و 500 نفر جمعیت دارند.
 

تلاش برای بهبود معیشت مرزنشینان 
قربانی در بخش دیگر سخنان خود به سفر امروز رحمانی فضلی، وزیر کشور به خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: وزیر کشور در سفر به استان‌های خراسان شمالی و گلستان از مناطق مرزی مشترک ایران و ترکمنستان بازدید می‌کند.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزیر کشور در این بازدیدها از نزدیک در جریان مشکلات مرزنشینان قرار می‌گیرد.
وی افزود: بررسی مسائل مربوط به کشت و کار کشاورزان در مناطق مرزی، عبور دام از مرز و معیشت مردم در مناطق مرزی از دیگر مواردی است که در سفر وزیر کشور به این استان موردتوجه قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه رویکرد دولت تلاش برای بهبود و ارتقای وضعیت معیشت مردم در مناطق مرزی است گفت: مرزنشینان استان گریبان گیر محرومیت هستند و مجلس و دولت تلاش دارد تا غبار محرومیت از چهره این مناطق زدوده شود.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.