نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 29560
تاریخ انتشار: 1397/04/04 - 12:11:23

یک مسئول خبر داد:

گذر از بحران کم‌آبی در استان تشنه اعتبار

گذر از بحران کم‌آبی در استان تشنه اعتبار,

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: امسال برای گذر از بحران کم‌آبی در تابستان به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

غلامحسین ساقی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: طی امسال 32 میلیارد و 720 میلیون تومان

از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری برای آب‌رسانی به شهرهای مختلف استان و علاوه بر آن ۸ میلیارد تومان برای تکمیل اجرای رینگ شمالی انتقال آب سد شیرین دره به بجنورد اختصاص یافته است.

ساقی با اشاره به کاهش بارش‌های طی سال گذشته در استان، افزود: در حال حاضر تنش آبی در 14 شهر از 22 شهر استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آب موردنیاز سه شهر شامل بجنورد، شیروان و اسفراین از آب سد تأمین می‌شود هم‌اکنون ذخیره آب در سد بارزو در شیروان و بیدواز در شهر اسفراین، تأمین آب شهروندان با تنش روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز آب‌رسانی در استان تاکنون 100 حلقه چاه برای تأمین آب آشامیدنی موردنیاز شهروندان استان حفر شده است، افزود: امسال برای تأمین آب موردنیاز شهروندان استان، باید 24 حلقه چاه حفر شود که این حاکی از آن است که وضعیت خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه از این تعداد چاه‌هایی که حفر خواهد شد تعداد هشت چاه در اسفراین حفر خواهد شد، خاطرنشان کرد: وضعیت اسفراین به‌گونه‌ای است که کم شدن حجم آب بر کیفیت آن تأثیرگذار است.

وی افزود: با توجه به اینکه بیش از ۵۰ سال از آغاز آب‌رسانی به استان می‌گذرد سطح زیادی از شبکه‌های استان فرسوده شده است که بخش اعظم آن اصلاح شده است ولی در حال حاضر ۳۰ درصد از شبکه‌های آب‌رسانی استان فرسوده است و برای اصلاح آن به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ساقی اظهار داشت: مجوزهای لازم برای اجرای پروژه‌های حفاری فاضلاب بجنورد از سوی شهرداری صادر شده است و به‌زودی عملیات اجرای فاضلاب در مرکز استان آغاز خواهد شد.

انتهای خبر/آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.