نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 29562
تاریخ انتشار: 1397/04/04 - 12:16:32

1433 اولیای بی‌سواد در خراسان شمالی شناسایی شدند

1433 اولیای بی‌سواد در خراسان شمالی شناسایی شدند,

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: یک هزار و 433 اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان در این استان شناسایی‌شده‌اند که برنامه‌ریزی لازم برای باسواد کردن آن‌ها در دست انجام است.

مهدی مودی با بیان اینکه تعداد اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان خراسان شمالی تا پایان سال 94، هفت هزار و 498 نفر بوده است اظهار کرد: تا پایان سال 96، 6 هزار و 665 نفر از اولیای بی‌سواد دانش‌آموز در این استان باسواد شدند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 81 درصد از اولیای بی‌سواد این استان باسواد شده‌اند گفت: 19 درصد باقی‌مانده از اولیای بی‌سواد در سال جاری برنامه‌ریزی‌شده تا از طریق مدیران مدارس جذب و آموزش داده شوند.
مودی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های این سازمان در سال جاری آموزش اولیای بی‌سواد باقیمانده در استان است افزود: درصد با سوادی آقایان در خراسان شمالی بالاتر از زنان است که از 19 درصد اولیای بی‌سواد باقیمانده، اکثراً زنان هستند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: یکی از اهرم‌ها، الزام و تشویق است که از اولیا دعوت و رایزنی انجام می‌گیرد ولی مهم‌ترین مشکل آنان نبود انگیزه و استقبال نکردن برای جذب سوادآموزی است.
به گزارش ایرنا؛ بر اساس نتایج سرشماری سال 95 در گروه سنی 49-10 سال، 508 هزار و 946 نفر از جمعیت این استان معادل 92.85 درصد باسواد هستند.

انتهای خبر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.