نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29580
تاریخ انتشار: 1397/04/05 - 12:00:46

معاون استاندار:

راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی تقویت بخش گردشگری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی راه برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی را تقویت بخش گردشگری ذکر کرد و گفت: باید برای ارتقای این حوزه با حضور پررنگ بخش خصوصی تصمیمات اساسی اتخاذ و ظرفیت‌ها و بسترهای موجود را فراهم یا تقویت کرد.
راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی تقویت بخش گردشگری است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،رضا رجب‌زاده در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه تابستان 97 اظهار داشت: علاوه بر این‌که دو روستا به‌عنوان روستاهای شاخص بوم گردی و مقصد گردشگری معرفی‌شده‌اند، 30 روستای دیگر نیز در حال تجهیز امکانات برای جذب بیشتر مسافران است که این روستاهای گردشگری می‌تواند یکی از ظرفیت‌های جدی بخش گردشگری محسوب شود.

وی با بیان این‌که خراسان شمالی تفرجگاه‌های شاخصی دارد که باید به اطلاع عموم مردم برسد، افزود: بخش خصوصی باید در راستای تقویت حوزه گردشگری بسیار فعال‌تر شود؛ ضمن این‌که ما نیز از این موضوع استقبال کنیم و موردحمایت قرار می‌دهیم.


رجب‌زاده درباره سوانح جاده‌ای هم خاطرنشان کرد: میانگین زمان رسیدن عوامل خدمات رسان به صحنه تصادفات و حادثه بسیار حائز اهمیت است بنابراین در این بخش باید آمار استان‌های موفق هم موردتوجه قرار گیرد تا بدانیم این استان نسبت به سطح کشوری از چه جایگاهی برخوردار است.

وی تصریح کرد: هزینه‌های زیادی برای بهبود وضعیت راه‌ها صرف شده است و هرسال با اتفاقات خوبی در این حوزه روبه‌رو هستیم و با استانداردهای لازم در حال ارتقای شاخص‌ها هستیم اما باید آمار تصادفات و افزایش آن مورد آسیب‌شناسی جدی قرار گیرد.

وی در بحث تصادفات یکی از عوامل جدی بروز حادثه را بی‌توجهی راننده به مسیر جلو ذکر کرد و گفت:در این حوزه نیازمند فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش‌های لازم هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی هم‌چنین شناسایی آسیب‌های نگهداشت راه‌ها و نصب علائم ایمنی و راه‌اندازی کیوسک‌های اطلاعاتی درباره تفرجگاه‌های در مبادی ورودی شهرها را خواستار شد تا اطلاعات جامعی در اختیار مسافران قرار گیرد.

رجب‌زاده با تأکید بر این‌که در بخش تقویت حوزه گردشگری نباید از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی غافل شد، ادامه داد: این شبکه‌ها در حال حاضر یک ظرفیت بزرگ تبلیغاتی محسوب می‌شود و حتی گروه‌هایی مختص معرفی حوزه‌های گردشگری استان‌ها هم فعال‌شده‌اند که می‌توان از این طریق خراسان شمالی را به مردم دیگر مناطق کشور معرفی کرد.

وی گفت: مشکلات و نواقص سرویس‌های بهداشتی و رستوران‌های بین‌راهی موردبازنگری و بازدید مستمر قرار گیرد زیرا به‌زودی اوج‌گیری سفرهای تابستانی را شاهد خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.