نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29598
تاریخ انتشار: 1397/04/06 - 12:33:55

با حضور استاندار؛

مجمع مشورتی جوانان خراسان شمالی تشکیل شد

با حضور استاندار خراسان شمالی، مجمع مشورتی جوانان استان تشکیل شد و محمدرضا صالحی در این نشست گفت: برای نحوه شکل‌گیری مجمع مشورتی جوانان و فعالیت آن بر بهره‌مندی از نظرات خود این قشر تأکیدداریم.
مجمع مشورتی جوانان خراسان شمالی تشکیل شد,
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه محمدرضا صالحی در این نشست اظهار داشت: این نشست با هدف تصمیم در خصوص استمرار این مجمع و چگونگی انتخاب اعضا برگزار شده است که اصل تشکیل آن با تصمیم مشترک ما و جوانان حاضر در نشست مورد تأیید قرار گرفت.
 
وی افزود: دفتر امور اجتماعی استانداری فهرست اعضای حاضر و غایبان نشست به تفکیک شهرستانی را به فرمانداری‌ها ارسال کند تا فرمانداران با برگزاری نشست با جوانان شهرستان نظرات نهایی برای چگونگی تعیین تعداد اعضای مجمع و رابطان، توزیع شهرستانی و جنسیتی را تا ۱۰ تیرماه سال جاری برای ما ارسال کنند.
 
وی تصریح کرد: در ادامه پس از تشکیل مجمع مشورتی جوانان کمیسیون‌های تخصصی مرتبط با موضوعات مختلف مانند اشتغال تشکیل خواهد شد.
 
صالحی ادامه داد: هدف اصلی از تشکیل این مجمع مشورتی حرکت بر اساس خرد جمعی است و تأکید می‌کنم وظیفه این مجمع تصمیم سازی و نه تصمیم‌گیری است.
 
استاندار مطرح کرد: انتخاب افراد دعوت‌شده به جلسه امروز با  نظرخواهی از فرمانداران و برخی از مدیران ستادی و اجرایی بوده است و در ادامه با نظر خود جوانان این افراد می‌توانند ترمیم شوند و یادآور می‌شوم در این نشست تمامی جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب، اصولگرا و معتدل با فرض حمایت از دولت دعوت هستند.
 
صالحی با تأکید بر این‌که کار سیاسی با سیاسی‌کاری و بازی سیاسی متفاوت است، پرهیز جوانان از سیاسی‌کاری را خواستار شد و افزود: اگر فردی نامه‌ای به من ارسال کند اما پیش از رسیدن نامه به من در فضای مجازی پخش شود، کار سیاسی نیست.
 
صالحی مخالفت‌ها و نقدها ازجمله در ارتباط با برجام را به کوسه‌ای تشبیه کرد که نمی‌تواند تمامیت موضوع را زیر سؤال ببرد بلکه باعث پویایی و وحدت است و خاطرنشان کرد: هنگامی‌که موضوع تشکیل مجمع مشورتی جوانان نیز مطرح شد، شاهد برخی انتقادات و مخالفت‌ها بودیم اما اعلام می‌کنم نگران نیستیم چون این امر درنهایت باعث تحرک، پویایی، انسجام و وحدت بیشتر می‌شود.
 
صالحی با بیان این‌که مخالفت‌ها و نقدها باعث رشد می‌شود، گفت: شعار زنده‌باد مخالف من، از زمان پیامبر اکرم(ص) مطرح است که در دولت اصلاحات هم بر آ« تأکید شد و بنده بارها تأکید کرده‌ام ما همان‌گونه که در جمهوری اسلامی آزادی بیان را نهادینه کردیم اکنون باید به دنبال نهادینه کردن آزادی پس از بیان باشیم و در این راستا تلاش داریم نقدها و مخالفت‌ها را با عملکرد درست پاسخ دهیم.
 
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی ادامه داد: با مدیریت جوان و حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف به‌شدت موافق هستم و از زمان ورودم به استان این موضوعات را مورد تأکید کرده‌ام و امروز سن مدیریتی استان ۱۰ سال جوان و تعداد مدیران بانو هم به‌مراتب افزایش‌ یافته است.
 
صالحی در ادامه در پاسخ به درخواست‌های مطرح در نشست از سوی جوانان، مطرح کرد: در بخش اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار وجود دارد و از شما جوانان می‌خواهم برای جذب این تسهیلات ارزان و بهبود فضای کسب‌وکار کمک‌حال باشید.
 
وی اظهار داشت: برای ایجاد خانه جوان در سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده‌شده و زمین موردنیاز نیز تهیه شده است.
 
صالحی هم‌چنین بر حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردمی هم تأکید داشت و افزود: در آخرین نشست آسیب‌های اجتماعی استان تأکید کردم در جلسه آینده سازمان‌های مردم‌نهاد باید ارائه گزارش داشته باشند چراکه تأکیددارم یکی از وظایف دستگاه‌های اجرایی واگذاری امور به سمن‌ها و حمایت بیشتر از آنان است.
 
برخی مشکلات حوزه راه نیز در این نشست مطرح شد که صالحی در این خصوص خاطرنشان کرد: برای اتصال راه شهرستان راز و جرگلان به استان گلستان و مراوه تپه اعتبار گذاشته‌ایم و همچنین برای اتصال راه شیروان به باجگیران نیز با اعلام رضایت استان خراسان رضوی تأکیددارم چراکه راه‌های مشترک بین دو استان باید با رضایت و تلاش هر دو طرف باشد.
 
بهره‌مندی از جوانان در تدوین سند توسعه استان، تشکیل بانک ایده و آموزش و هدایت افراد دارای ایده در مسیر درست، چابک سازی ادارات، برندسازی جاذبه‌ها و تولیدات استان، بهره‌مندی بیشتر از نیروهای بومی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی، ایجاد خانه‌های جوانان، حمایت بیشتر از سازمان‌های مردم‌نهاد و توجه به تشکل‌های دانشجویی ازجمله نکات مدنظر و درخواست‌های جوانان حاضر در این نشست بود.
 
انتهای خبر/

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.