نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29599
تاریخ انتشار: 1397/04/06 - 12:35:19

توسط خیر استان انجام شد؛

اهدای دو هکتار زمین کشاورزی به محرومان

خیر بجنوردی با اهدای دو هزار متر از زمین کشاورزی خود به محرومان، به الگویی برای نوع‌دوستی و احسان تبدیل‌شده است.
 
محمد رحمانی خیری است که سال‌هاست با کمیته امداد خراسان شمالی همکاری دارد. وی توانسته بافرهنگ سازی درزمینهٔ پرداخت زکات و همچنین اهدای دو هکتار زمین کشاورزی به کمیته امداد زمینه رفاه محرومان روستایش را فراهم کند.
 
وی درباره زندگی‌اش می‌گوید: من خیر بودن را از مادرم یاد گرفتم. از آن روزهایی که نان می‌پخت و به نیازمندان کمک می‌کرد. من صاحب 11 فرزند هستم که همه‌شان به توفیق الهی از بهترین جایگاه اجتماعی و سلامت برخوردارند که آن را مدیون همکاری با محرومان می‌دانم.
 
وی از همسرش می‌گوید: بانویی که نمونه ایثار در کمک‌رسانی به محرومان است. رحمانی او را پایه خیرخانه می‌داند واداده می‌دهد: همراهی اوست که تا به امروز توفیق خدمت به نیازمندان را نصیبم کرده است.
 
اهدای زمین و فعالیت‌های فرهنگی تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های این نیکوکار درزمینهٔ خدمات‌رسانی به نیازمندان است بلکه وی هرساله درزمینهٔ اطعام محرومان نیز مشارکت فعال دارد.
با توجه به‌سختی که نیازمندان جامعه در تهیه مایحتاج زندگی خوددارند، از زمان اهدای این زمین‌ها و کشت آن توسط محرومان روستا، بخش قابل‌توجهی از این مشکل نیازمندان روستای این نیکوکار برطرف شده است.
 
وی معتقد است: در صورتی فرهنگ ترویج نیکوکاری در بین مردم همگانی شود مشکلات همه مردم رفع شود.
 
انتهای پیام/ 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.