نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29615
تاریخ انتشار: 1397/04/09 - 11:53:18

در همایش روز اصناف در بجنورد تأکید شد؛

برخورد با اخلالگران در بازار

استاندار خراسان شمالی گفت: تمام موارد خارج از قیمت‌های اعلام‌شده مورد پیگیری و برخورد قرار می‌گیرد و با اخلالگران بازار برخورد جدی می‌شود.
برخورد با اخلالگران در بازار,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ محمدرضا صالحی در همایش روز ملی اصناف که در بجنورد برگزار شد، با اشاره به مشکلات اخیر به وجود آمده در بازار، اظهار داشت: باید همه دستگاه‌های اجرایی و مردم کمک کنند تا خارج از روال عادی، گرانی بر مردم تحمیل نشود.

صالحی افزود: باید هرگونه اعتراضی نیز از مسیر قانونی حل شود تا مورد سوءاستفاده دشمن قرار نگیرد.

وی با اشاره به نقش مؤثر اصناف در جامعه،  اظهار داشت: اصناف در اجرای طرح کارورزی و جذب کارورزان بیشتر توجه داشته باشند.

اصناف از جایگاه ویژه اقتصادی و اجتماعی در جامعه برخوردار هستند

رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی نیز در این همایش گفت: مجموعه اصناف جایگاه ویژه اقتصادی و اجتماعی ویژه در جامعه دارند و همواره به‌عنوان پل ارتباطی بین دولت و بخش خصوصی بوده است.

امیدوار با بیان اینکه اصناف همیشه با حضور پررنگ خود در تمام صحنه‌ها کمک‌حال دولت بوده است، اظهار داشت: همواره فعالیت اجتماعی اصناف در جهت رفع نیاز جامعه، رفع بیکاری، پرداخت مالیات و چرخاندن چرخ دولت نظارت بر بازار و تنظیم بازار و غیره کمک‌حال دولت بوده است و حدود ۲۵ درصد از تولید ناخالص ملی مربوط به اصناف است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد که مشارکت بزرگی با دولت دارد، افزود: ۴۷ درصد از اشتغال به اصناف اختصاص دارد و ۹۵ درصد از توزیع کالاها توسط همین واحدهای صنفی انجام می‌شود.

رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی با بیان اینکه اصناف جزء قشری از جامعه است که بار مالی بر دوش دولت ندارد و خودکفا است، عنوان کرد: از استاندار و معاونان می‌خواهیم تا در جلساتی که مربوط به اصناف است از نماینده اصناف در جلسات دعوت شود تا تعامل بهتر و بیشتر به‌منظور تحقق اهداف برقرار شود.

امیدوار همچنین بر تعامل بیشتر بخش دولتی با کسبه و بازار تأکید کرد و افزود: بخش دولتی شرایط مناسب برای تهیه اجناس، ایجاد شرایط ثبات ارزی و پولی و غیره را برای واحدهای صنفی فراهم آورد.

رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی گفت: همچنین بخش دولتی درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی و بسته‌های حمایتی و پرداخت تسهیلات با بهره پایین بانکی برای واحدهای صنفی در نظر بگیرند تا کمک‌حال این واحدها باشند.

وی عنوان کرد: اتاق اصناف برنامه‌ریزی جهت ساماندهی جدی برای واحدهای بدون پروانه و تقویت صنوف و واحدها را در دستور کار خود دارد.

۷۰ درصد از خوشه‌های فعال اقتصادی مربوط به اصناف است

 رئیس اتاق اصناف کشور نیز در این همایش گفت: هم‌اکنون 380 خوشه اقتصادی در کشور فعال است که 70 درصد این خوشه‌ها مربوط به حوزه اصناف و بازاریان است که اصناف بیش از ۶.۵ میلیون شغل ایجاد کرده است.

علی فاضلی در همایش روز ملی اصناف در بجنورد با اشاره به اتفاقات اخیر در بازار به‌ویژه در بازار تهران، اظهار داشت: با توجه به اتفاقات اخیر در بازار و برخی بیگانگان می‌خواهند با پول صهیونیسم به اقتصاد ایران ضربه وارد کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با جنگ اقتصادی مواجه هستیم و دشمنان بدانند که در این جنگ شکست خواهند خورد، تصریح کرد: هم‌اکنون دشمنان به‌صورت گسترده علیه اقتصاد ایران، علیه مسئولان و برای تحریک جوانان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره له نقش مؤثر بازاریان در جامعه و نقش آنان در ایجاد شغل با کمترین هزینه، ایجاد توازن منطقه‌ای و ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده، اظهار داشت: بازاریان و بنگاه‌های کوچک نیروهای پیشران در اقتصاد مقاومتی هستند و هم‌اکنون نیز بازاریان و اصناف همانند دوران دفاع مقدس به‌عنوان سربازان خط مقدم مقابله با دشمن، به‌راحتی نقشه‌های بدخواهان را نقش بر آب کنند.

 

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.