نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29629
تاریخ انتشار: 1397/04/10 - 09:11:19

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تأکید شد؛

کارت زرد استاندار به مدیران کم‌کار

چهارمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان روز گذشته در حالی برگزار شد که موضوع جذب اعتبارات اسناد خزانه از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد تأکید قرار گرفت و استاندار نیز به مدیرانی که نتوانند در این زمینه موفق عمل کنند اخطارهایی داد.
کارت زرد استاندار به مدیران کم‌کار,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محمدرضا صالحی در این نشست با اشاره به اینکه جذب 34 درصدی اعتبارات اسناد خزانه از سوی دستگاه‌های اجرایی استان قابل‌قبول نیست، اظهار داشت: در سال جاری برجذب حداکثری اعتبارات تأکیدداریم و در این موضوع، مدیران کم‌کار کارت زرد دریافت می‌کنند و تکلیفشان در مقابل دریافت اخطار دوم، اخراج است.

وی عنوان کرد: از کل اعتبارات اسناد خزانه‌ای تخصیص‌یافته استان تاکنون 150 میلیارد تومان یعنی معادل 39 درصد جذب ‌شده است که ازنظر بنده جذب کمتر از 100 درصد اعتبارات استان اعم از نقدینگی و اسناد خزانه‌ای قابل‌قبول نیست، بنابراین مدیران دستگاه‌های اجرایی با توجه به نزدیک شدن به‌روزهای پایانی سال مالی، برای جذب این اعتبارات اقدام کنند تا همانند دو سال گذشته هیچ‌گونه برگشت اعتبارات را شاهد نباشیم.

وی تأکید کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فهرستی از وضعیت جذب اسناد خزانه در دستگاه‌های اجرایی استان را به معاونت‌های استانداری ارائه دهد تا با بررسی این فهرست، برای تعیین تکلیف آن دسته از مدیرانی که عملکردشان صفر بوده است، اقدام کنند.

 کمبود کالای اساسی در خراسان شمالی وجود ندارد

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با تأکید بر اینکه کمبود کالای اساسی در استان وجود ندارد، اظهار داشت: گرانی اخیر اجناس به‌ویژه کالاهای اساسی هیچ مبنایی ندارد چون تمام ارز موردنیاز واردکنندگان به نرخ‌های رسمی ۳هزار و ۸۵۰ تومان یا ۴۲۰۰ تومان تأمین شده است بنابراین از مسئولان قوه قضائیه خواستارم با سودجویان و گران‌فروشان به‌طورجدی و قاطعانه برخورد کند.

صالحی با بیان اینکه گرانی شدیداً به مردم فشار می‌آورد، عنوان کرد: دستگاه‌های نظارتی کمک کنند تا ریشه گرانی را بخشکانیم.

وی گفت: برای برخورد با گرانی‌های اخیر، دولت، قوه قضائیه، دستگاه‌های نظارتی، اصناف، صنعت معدن و مردم، دست در دست هم اجازه ندهیم این فضا در بازار همچنان ادامه داشته باشد.

وی اظهار داشت: از مدیران انتظار هوشمندی و دقت در اجرای امور را داریم و اینکه در پیش برد اهداف دستگاه خود، منتظر مصوبه دولت نباشند، چراکه وظیفه ما این است که با توجه به امکانات و توانمندی‌های استان که اغلب بالقوه است، مشکلات را رفع کنیم.

مشکلات را با مردم در میان بگذاریم

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه امروز در شرایط شکننده‌ای قرار داریم و آمریکا برای چهلمین سالگرد  انقلاب اسلامی ایران طمع کرده است، تصریح کرد: در این شرایط باید با استفاده درست از امکانات و تعامل با مردم و درمیان نهادن مشکلات موجود با آن‌ها، تزریق امید در جامعه داشته باشیم.

صالحی تأکید کرد: فرمانداران و مدیران سکوت را کنار بگذارند و از برنامه‌های دولت به‌ویژه سیاست‌های ارزی در بخش واردات و صادرات، دفاع و آن را برای مردم تشریح کنند.

وی با بیان اینکه نباید در بین مردم ایجاد ناامیدی و تزریق یأس گردد، اظهار داشت: با هماهنگی، همدلی، جلوگیری از فرصت سوزی، کنار گذاشتن اختلافات و آتش‌بس در این زمینه، برای توسعه استان و کشور تلاش کنیم.

به گزارش اتفاقیه؛ بررسی شیوع اختلال افسردگی و عوامل اجتماعی مرتبط با آن در افراد بالای 18 سال در خراسان شمالی و ارائه راهکارهای مقابله، تأمین اعتبار باقی‌مانده انشعابات آب فضای سبز، کلیات طرح الحاق کمتر از 10 هکتار از اراضی حلقه سنگ به محدوده شهر بجنورد، تأمین اعتبار برای 11 طرح پژوهشی نیمه‌تمام از سال‌های گذشته و برنامه سازگاری با کم‌آبی خراسان شمالی ازجمله مصوبات چهارمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بود.

 

انتهای پیام/اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.