نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29630
تاریخ انتشار: 1397/04/10 - 09:13:27

به‌منظور تحقق حقوق شهروندی در نظام اداری انجام می‌شود؛

آغاز نظارت بر میز خدمت دستگاه‌های اجرایی استان

از اول تیرماه نظارت بر اجرای بخشنامه میز خدمت و تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های اجرایی خراسان شمالی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، آغاز شده است.
آغاز نظارت بر میز خدمت دستگاه‌های اجرایی استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اعلام این مطلب افزود: در راستای مصوبه شورای عالی اداری و بخشنامه ریاست محترم جمهوری با عنوان حقوق شهروندی و تکریم ارباب‌رجوع، موضوع روش استقرار میز خدمت حضوری و الکترونیکی و تأکید استاندار خراسان شمالی، این سازمان از اول تیرماه بازدیدهای دوره‌ای خود را آغاز کرده است.

احسانعلی عالی تصریح کرد: این بخشنامه به‌منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، تکریم ارباب‌رجوع، جلوگیری از سرگردانی مردم در ساختمان‌های اداری دستگاه‌های اجرایی، پیشگیری از امکان برقراری ارتباط غیراصولی و مفسده‌آمیز با کارکنان دولت و ایجاد یک نظام اداری پاسخگو و کارآمد اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ضرورت اطلاع‌رسانی، آموزش و توجیه مناسب کارکنان ادارات دولتی برای برخورد مناسب با ارباب‌رجوع تأکید کرد: با مدیران بخش‌های عملیاتی دستگاه‌های دولتی و کارکنانی که دستور ابلاغی رئیس‌جمهوری را در این زمینه به‌خوبی رعایت نکنند و در این زمینه قصور کنند، در هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری، برخورد خواهد شد.

وی افزود: با استناد به بخشنامه رئیس‌جمهور از اول تیرماه سال 97 به بعد، ارائه خدمت به مردم در محلی غیر از میز خدمت و ارجاع آنان به واحدهای سازمانی و کارشناسان در داخل ادارات ممنوع بوده و نقض مقررات محسوب می‌شود.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: همچنین دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند تنها از طریق میز خدمت (حضوری یا الکترونیکی) که در طبقه اول یا در دسترس ترین مکان با مراجعین قرار دارد، ارباب‌رجوع را پذیرش کرده و حتی‌المقدور در همان مکان از طریق فرآیند تجمیع شده در میز خدمت، درخواست‌های مراجعان پذیرش و خدمات لازم به آن‌ها ارائه شود.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.