نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29634
تاریخ انتشار: 1397/04/10 - 09:22:00

سرمایه‌گذاری محور اصلی توسعه اقتصادی در استان است

دبیر تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی گفت:سرمایه‌گذاری محور اصلی توسعه اقتصادی استان است.
سرمایه‌گذاری محور اصلی توسعه اقتصادی در استان است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، بهمن جباری با بیان اینکه اقتصاد شهر ما اقتصاد ضعیفی است، اظهار داشت: جذب سرمایه‌گذاری محور اصلی توسعه اقتصادی، رفاهی و غیره است که اکنون تلاش می‌شود تا تمام فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران خارجی معرفی شود.

جباری با بیان اینکه برای توسعه استان و به‌ویژه مرور استان شهرداری بجنورد با یکی از اساتید و مشاوره استاد ندیم که در چند استان دیگر از کشور بسیار موفق عمل کرده بود وارد مذاکره شد، اظهار داشت: این تیم که مقرر شده است تا سند توسعه با اولویت اقتصاد شهری و تهیه برندینگ شهر بجنورد را طراحی کند که هر دو طرح به‌زودی تهیه و ارائه خواهد شد.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از اولویت‌های موردتوجه این تیم بر روی جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی است که ضمن برگزاری دوره‌های مختلف برای مدیران ارشد استانی، سعی شد تا مدیران اطلاعات کاملی از تمام فرصت‌ها و بسته‌های توسعه اقتصادی در مناطق مختلف را برای معرفی و ارائه به سرمایه‌گذاران تهیه کنند.

دبیر اجرایی تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی با بیان اینکه اگر درزمینهٔ جذب سرمایه‌گذار موفق عمل کنیم  قطعاً در بحث توسعه اقتصادی عمرانی و رفاهی و غیره نیز می‌توانیم موفق باشیم، گفت: تمام مباحث ایجاد اشتغال، توسعه و غیره به‌صورت زنجیره‌ای به هم متصل هستند که با جذب سرمایه‌گذار و اجرای پروژه‌های مختلف و ارتقاء زیرساخت‌ها درزمینهٔ جذب توریست، ماندگاری گردشگر و مسافران گذری از استان نیز مؤثر است که سبب رونق اقتصادی و افزایش درآمد مردم نیز می‌شود.

جباری با بیان اینکه سرمایه‌گذاران از هشت کشور روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در بجنورد به مذاکره خواهند نشست، افزود: تاکنون بیش از ۳۵ طرح و بسته و بیش از ۷۰ فرصت سرمایه‌گذاری شناسایی و از سوی شهرداری بجنورد آماده‌ شده است تا در تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان شمالی به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه شود.

وی گفت: این طرح‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه بوستان بش قارداش، باباامان، پلنگ دره، دو برار و پارک شهروند و نیز ساخت شهربازی، تله‌کابین، موزه حیات‌وحش، رستوران، فست فود و مجموعه آبی ازجمله طرح‌های قابل‌ارائه است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.