نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 29640
تاریخ انتشار: 1397/04/10 - 09:40:26

پانزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن برترین‌های خود را شناخت

پانزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن خراسان شمالی با حضور ۲۳۰سر اسب ترکمن از ۸ استان در محل پارک تفریحی گردشگری بش قارداش بجنورد با حضور رئیس فدراسیون سوارکاری کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه علی مبارکی رئیس هیئت سوارکاری خراسان شمالی گفت: این جشنواره با دو داور از کشورهای استونی و چک و حضور نماینده کمیته زیبایی فدراسیون و کارشناس و ناظر معاونت فنی فدراسیون به مدت ۱۰ ساعت برگزار شد.

مبارکی با بیان اینکه در این جشنواره اسب‌ها در ده کلاس به رقابت پرداختند اظهار داشت: در دور اول، رقابت میان‌کره‌های پای مادر مادیان(آیندگان) جاستینا با مالکیت روح ا... کلهر، دیلای با مالکیت پرورش اسب الهامی و معظمی با مالکیت نگار معظمی به ترتیب عناوین نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند و سایر برگزیدگان به شرح ذیل معرفی شدند؛

دور دوم، رقابت میان‌کره‌های پای مادر نریان (آیندگان) نیز ملکشاه با مالکیت حمید میثمی اول، منباخ امید با مالکیت امید رستگار مقدم دوم و مینل آریابا مالکیت پرورش اسب الهامی سوم شد.

دور سوم، رقابت میان اسب‌های مادیان یک‌ساله، هدیه آریا دشت با مالکیت باشگاه آریا دشت نیشابور قهرمان، الیز آریا مالک با مالکیت پرورش اسب الهامی نایب‌قهرمان، سوفیناز سرمدی با مالکیت آسا مظهر سرمدی سوم شد.

دور چهارم، رقابت میان اسب‌های  یک‌ساله نریان آی نور کلاته با مالکیت ابوالفضل کلاته قهرمان،آل فیروز با مالکیت بهزاد نفس پور نایب‌قهرمان و سامیار به مالکیت سام صحرایی سوم شد.

دور پنجم: رقابت میان اسب‌های دوساله مادیان آترین توسکانا با مالکیت پرورش اسب کلهر، گزل باشی با مالکیت محمد شریف یزدانی و کژال با مالکیت پرورش اسب الهامی به ترتیب عناوین نخست تا سوم را از آن خود کردند.

دور ششم رقابت میان دوساله‌های نریان سهراب  با مالکیت تولید و پرورش اسب علیزاده،آرتان لنگری با مالکیت باشگاه آرتان و دل‌نشین با مالکیت بصیر آخوند یزدانی مقام‌های نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

دور هفتم مادیان‌های سه الی پنج‌ساله آلتین گل با مالکیت احسان کمالی و محمد سوقلی قهرمان،

گوهر طلا با مالکیت علی کلاته نایب‌قهرمان،ماه تاج به مالکیت حسین دزقی سوم شد.

دور هشتم  نریان های سه الی پنج‌ساله آرشام به مالکیت یوسف صدیقی،سرنا بهزاد با مالکیت حسین شاهپسندی و یوناتان با مالکیت مجید ترکانلو به ترتیب در جایگاه‌های نخست تا سوم ایستادند.

دور نهم مادیان‌های پنج سال به بالا نگار با مالکیت پرورش اسب باغ سبز قهرمان، گوهرقوش با مالکیت ضیاءالدین یزدانی نایب‌قهرمان و توران ۵ با مالکیت پرورش اسب الهامی سوم شد.

دور دهم رده سیلمی ها نیز دلشاد ۶به مالکیت امید یزدانی قهرمان شد،زمان خان به مالکیت اصغر قائد امینی و کیمر خان به مالکیت حکمت شیردل نیز نایب‌قهرمان و سوم شدند.

این جشنواره به همت هیئت سوارکاری خراسان شمالی و با همکاری استانداری، سازمان برنامه‌وبودجه برگزار شد و به ترتیب به نفرات اول تا سوم هر دور ۳۰ ، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریال به‌علاوه تندیس، رزت و یک کیسه خوراک دام و هدایای غیر نقدی دیگر اهدا شد.

گفتنی است اجرای موسیقی مقامی و اجرای گروه آئینی و حضور پرشور اسب‌داران و تماشاگران از نکات برجسته این جشنواره بود.

انتهای پیام/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.