نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 29649
تاریخ انتشار: 1397/04/11 - 11:44:49

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

استارت ورزش‌های سه‌گانه در استان

استارت ورزش‌های سه‌گانه در استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، خراسان شمالی سال‌هاست که با ورزش سه‌گانه غریبه شده، تغییر مدیران از سویی و بروز برخی حوادث سبب به حاشیه کشیدن این ورزش شد درحالی‌که این استان پتانسیل خوبی در ورزش‌های سه‌گانه دارد و استارت مجدد آن می‌تواند سبب رونق این ورزش در استان شود.

پویایی در ورزش سه‌گانه

دبیر هیئت ورزش‌های سه‌گانه خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: این رشته ورزشی دوران پر رکودی را سپری کرده و هدف ما پویایی این ورزش در استان است و امیدواریم شاهد رشد و توسعه این ورزش در استان باشیم با توجه به اینکه خراسان شمالی ورزشکاران با پتانسیل بسیاری دارد.

تیمور زاده تصریح داشت: از شهریورماه سال گذشته فعالیت در این رشته ورزشی را آغاز کردیم.

تیمور زاده که خود از قهرمانان و ورزشکاران نظامی است و 15 سال قهرمان نیروی زمینی ارتش و نیروهای مسلح کشور در رشته 5 گانه (شنا، دوی صحرانوردی، عبور از موانع تکاوری، تیراندازی و پرتاب نارنجک) بوده از بهمن‌ماه سال گذشته خود را برای مسابقات نیروهای مسلح کشور برای اعزام به مسابقات ارتش‌های جهان آماده می‌کند و به اردوی تیم ملی دعوت‌شده است.

عملکرد قابل‌توجه ورزشکاران سه‌گانه در رقابت‌ها

وی به فعالیت‌های این هیئت اشاره و تأکید کرد:24 اسفندماه تیم بانوان در رده‌های سنی متعدد به رقابت‌های کشوری اعزام شد، تمرینات قبل اعزام محدود بود و ورزشکاران اعزامی تنها به مدت 14 روز تمرین داشتند اما به‌رغم تمرینات محدود عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دادند.

تیمور زاده معتقد است: ورزشکاران سه‌گانه خراسان شمالی توانایی و استعداد قابل‌توجهی دارند و قطعاً با اندکی توجه و حمایت و اختصاص تمرینات منظم پیش از اعزام رتبه قابل‌توجهی کسب خواهیم کرد.

به گفته وی اردیبهشت‌ماه امسال یک تیم در رده سنی امیدها و بزرگ‌سالان به رقابت‌های قهرمانی کشور در قم اعزام شد و دو نماینده استان در رده انفرادی در رتبه 7 و 17 جای گرفتند و در جایگاه چهارم تیمی قرار گرفتیم.

تیمور زاده افزود: هیئت ورزش‌های سه‌گانه در عملکرد سال گذشته فدراسیون در رتبه 15 کشوری جای گرفته است.

به گفته وی تمرینات تیم امید هم‌اکنون با جدیت بیشتری در حال پیگیری است و زیر نظر بهترین مربیان شنا، دوچرخه‌سواری و دوومیدانی تمرینات پیگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به تغییرات مسابقات فدراسیون سه‌گانه مسابقات نونهالان را پیش روداریم، بانوان اول مهرماه در تمام رده‌های سنی اعزام خواهند داشت.

وی از برگزاری تمرینات دوچرخه‌سواری در فرودگاه بجنورد خبر داد.

تیمور زاده از کسب مجوز برای حضور در لیگ آقایان و بانوان خبر داد و افزود: هدف قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی کشور است، در هر رده سنی باید تعدادی ورزشکار قابل‌قبول داشته باشیم، ورزشکاران مستعد باید شناسایی شوند.

حضور ورزشکاران بومی در تیم استان

وی تأکید برجذب ورزشکاران بومی داشت و خاطرنشان کرد: از ورزشکاران بومی استان در تیم استان استعدادیابی خواهد شد.

به گفته وی هدف اتلاف وقت در هیئت نیست، از زمان قبول مسئولیت برای تثبیت جایگاه ورزشکاران این رشته ورزشی تلاش شده است.

وی که از قهرمانان ورزش حرفه‌ای است معتقد است: کسب عنوان قهرمانی در این رشته ورزشی چندان راحت نیست و هم‌اکنون ورزشکارانی که تمرینات خود را منسجم پیگیری می‌کنند 70 کیلومتر روزانه دوچرخه،5 کیلومتر دو و 1500 متر شنا خواهند داشت، ورزشکاران سه‌گانه (مردان آهنین) هدفشان کسب عنوان در رقابت‌های قهرمانی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل مردم این منطقه و شرایط هیئت از قهرمانان شنا، دوچرخه‌سواری و دوهای استقامت جهت کسب عنوان قهرمانی و تبلیغ دوچرخه‌سواری دعوت به عمل خواهد آمد.

به گزارش اتفاقیه ورزش سه‌گانه یا تریاتلون یا مسابقات سه‌گانه یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحلهٔ استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه‌سواری و دو هستند، مسافت هر یک از این مرحله‌ها بسته به نوع مسابقه تغییر می‌کند، سه‌گانه از سال ۲۰۰۰ در هر دو بخش مردان وزنان وارد برنامه مسابقات المپیک شده است.

در ایران در سال ۱۳۸۰، این رشته با عنوان کمیته ورزش‌های سه‌گانه به‌صورت زیرمجموعه‌ای از فدراسیون دوومیدانی شروع به فعالیت کرد، در سال ۱۳۸۲ تحت عنوان انجمن ورزش سه‌گانه کشور به کنفدراسیون سه‌گانه آسیا معرفی شد. با تعیین سرپرست فدراسیون ورزش سه‌گانه در سال ۱۳۸۵ و تهیه اساسنامه مربوطه، نهایتاً در خرداد ۱۳۸۶ فدراسیون ورزش سه‌گانه به‌عنوان بیست و یکمین عضو کنفدراسیون ورزش سه‌گانه آسیا انتخاب شد. اولین دوره لیگ ورزش سه‌گانه باشگاه‌های کشور در سال ۱۳۸۷ با شرکت ۲۱ تیم و بیش از ۸۰ ورزشکار برگزار شد.

انتهای گزارش/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.