نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سلامت | کد خبر: 29667
تاریخ انتشار: 1397/04/12 - 10:13:05

ورود مجلس به موضوع تغییر آیین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس از بررسی آیین‌نامه جدید تأسیس داروخانه‌ها، با حضور دست‌اندرکاران حوزه دارو خبر داد.
ورود مجلس به موضوع تغییر آیین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها,

به گزارش مهر، دکتر همایون هاشمی، در گردهمایی اعضای هیئت‌مدیره انجمن داروسازان ایران، با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه جدید تأسیس داروخانه‌ها، گفت: داروسازان به‌عنوان بخشی از نظام بهداشت و درمان کشور که نقش سرنوشت سازی در تأمین سلامت جامعه دارند، از سازمان غذا و دارو توقع داشتند که در تغییر آیین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها، رأی و نظر انجمن داروسازان ایران را مدنظر قرار دهد.

وی ادامه داد: همه دنیا برای پیشبرد اهداف سلامت، از پتانسیل و ظرفیت داروسازان بهره‌برداری می‌کنند و این موضوع را عامل قوام و بالندگی نظام درمانی و سلامت خود قلمداد می‌کنند و در کشور ما نیز ریل‌گذاری‌ها باید به سمتی باشد که نقش داروسازان بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد.

هاشمی اضافه کرد: فردا، این موضوع با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و همچنین نمایندگان انجمن داروسازان ایران، در مجلس موردبررسی قرار می‌گیرد تا بتوانم راه‌حلی پیدا کنیم که هم دغدغه‌های سازمان غذا و دارو برطرف شود و هم مطالبه داروسازان محقق شود.

وی تأکید کرد: همه ما تغییر را لازمه حیات و پیشرفت می‌دانیم و هیچ گریزی از تغییر و اصلاحات وجود ندارد ولی نکته اینجا است که این تغییرات باید مستند به مبانی و متکی به آینده‌نگری باشد و برآیند نظرات همه ذی‌نفعان باشد تا از نوسانات متوالی، تغییرات پی‌درپی، دوباره‌کاری، التهاب صنف و آسیب به منافع ملی جلوگیری شود.

هاشمی با تأکید بر اهمیت پرهیز از فعالیت‌های هیجانی و شتاب‌زده، تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور، ثبات و پایداری سیستم‌های اجرایی، ضرورتی انکارناپذیر است و نباید آن‌ها را بیهوده، دست‌خوش تغییراتی کنیم که نتیجه آن مبهم، غبارآلود و پر ریسک است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.