نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 29673
تاریخ انتشار: 1397/04/12 - 10:56:21

ضرورت صرفه‌جویی شهروندان در مصرف آب

معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی گفت: با توجه به افزایش روند دما در استان نیاز است تا شهروندان نسبت به صرفه‌جویی و رعایت الگوی مصرف آب توجه ویژه داشته باشند تا بتوان از بحران کمبود آب گذر کنیم و با مشکل مواجه نشویم.
ضرورت صرفه‌جویی شهروندان در مصرف آب,

محمدرضا شیردل با بیان اینکه با کمبود آب باید در مرحله اول بحران آب را باور کنیم و بدانیم که تنها راه مقابله با آن رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی است.

شیردل با بیان اینکه در حال حاضر میانگین میزان  مصرف آب در بخش خانگی ۱۲ مترمکعب برای هر اشتراک در ماه است، افزود: طی ایام تابستان با افزایش دما میزان مصرف ۲ تا ۲.۵ مترمکعب افزایش می‌یابد.

وی با تأکید بر رعایت الگوی مصرف، خاطرنشان کرد: ۷۵ درصد از آب منازل ما در بخش خانگی برای استحمام و سرویس بهداشتی مصرف می‌شود که نیاز است تا شهروندان نسبت به کاهش مصرف آب در زمان  استحمام توجه ویژه داشته باشند و تا حد امکان از زمان استحمام کم کنند.

وی با بیان اینکه هر ۶ دقیقه در حمام بیش از ۶۰ لیتر آب مصرف می‌شود و باید سعی شود تا این میزان به حداقل کاهش یابد، گفت: اگر مردم الگوی مصرف را رعایت نکنند برای تأمین آب در فصل تابستان با مشکل مواجه هستیم.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.