نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 29674
تاریخ انتشار: 1397/04/12 - 10:58:53

مدیر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در خراسان شمالی:

بیش از 2 میلیارد دلار از مطالبه تجار استان در ترکمنستان احصاء شده است

مدیر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در خراسان شمالی گفت: تاکنون دو میلیارد و 400 هزار دلار از مطالبه تجار خراسان شمالی در کشور ترکمنستان احصاء شده است.
بیش از 2 میلیارد دلار از مطالبه تجار استان در ترکمنستان احصاء شده است,

شنوایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سفر وزیر کشور طی هفته گذشته به این استان و دستور وی مبنی بر شناسایی تجاری که در این کشور مطالبه دارند و اعلام رقم مطالبه برای حل مشکل، اظهار کرد: بعدازآن تعدادی از تجار خراسان شمالی که امر صادرات کالا به کشور ترکمنستان را انجام می‌دهند شناسایی و رقم مطالبه آن‌ها احصاء شد.

وی تأکید کرد: هر شخصی که در رابطه با خارج از کشور مشکلی دارد می‌تواند به دفتر نمایندگی وزارت خارجه مراجعه تا مشکل آن‌ها از مبادی قانونی پیگیری شود.

شنوایی تصریح کرد: در حال حاضر نیز هر تاجر و صادرکننده‌ای که مشکل انتقال پول دارد به این دفتر مراجعه، تا این دفتر از طریق اداره کل سیاسی، اداره کل حقوق بین‌الملل، اداره کل کنسولی و معاونت اقتصادی وزارت خارجه و سفارت‌خانه پیگیری کند.

وی در پاسخ به این سؤال که تعدادی از صادرکنندگان معتقد هستند که مشکلات صادرات و انتقال وجه در کشور ترکمنستان باید در سطوح خیلی بالا پیگیری شود، توضیح داد: در گام نخست باید کارهای کارشناسی، حقوقی و سیاسی انجام شود تا اگر نیاز باشد در سطوح بالاتر پیگیری شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.