نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 29685
تاریخ انتشار: 1397/04/13 - 11:08:14

ارتقاء سلامت قلب با ورزش منظم

سلامت قلب و عروق به‌وسیله ورزش منظم ارتقاء می‌یابد.

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده دانشگاه علوم پزشکی گفت: قبل از شروع پیاده‌روی بیماران قلبی و عروقی با تمرینات گرم‌کننده عضلات خود را گرم کنند سپس برای مدت 10 تا 15 دقیقه پیاده‌روی کنند و مدت پیاده‌روی را به‌تدریج افزایش دهند تا حداکثر یک ساعت در روز برسد.

دکتر مریم پور آدینه اظهار داشت: بهتر است پیاده‌روی را در دو نوبت صبح و عصر و هر بار 30 دقیقه انجام دهید، برای پیاده‌روی مسیری هموار با هوای تمیز انتخاب نموده و از آب استفاده کنید.

وی با بیان اینکه ورزش منظم و مداوم باعث افزایش قطر عروق کرونر قلب می‌شود افزود: ورزش باعث می‌شود عضله قلب قوی شده و پمپاژ آن افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با ورزش منظم میزان چربی خون و فشارخون در افراد مبتلا کاهش می‌یابد و ورزش منظم می‌تواند تعداد ضربان قلب در حالت استراحت را کاهش دهد.

پورآدینه پیاده‌روی را به‌عنوان بهترین ورزش برای این بیماران معرفی و توصیه کرد: ابتدا با 2 تا 5 دقیقه پیاده‌روی شروع و سپس روزانه یک تا دو دقیقه به آن اضافه کنید تا به 30 تا 45 دقیقه برسد.

وی افزود: شدت ورزش به حدی باشد که دچار احساس تنگی نفس، خستگی شدید، سرگیجه و درد سینه نشوید، از ورزش در هوای بسیار گرم و مرطوب پرهیز کنند.

وی توصیه کرد: از دوش گرفتن یا شنا کردن در آب سرد و گرم خودداری شود، در صورت ابتلا به بیماری‌های شایع نظیر سرماخوردگی و غیره از انجام فعالیت‌های ورزشی تا بهبودی خودداری شود.

به گفته وی بیماران از شرکت در مسابقاتی که فشار روحی و فیزیکی زیادی دارد اکیداً خودداری کنند.

وی تأکید کرد: بیماران قلبی و عروقی از خوردن غذاهای چرب و سنگین و قهوه و کاکائو پرهیز کنند.

پور آدینه اظهار داشت: در صورت بروز سرگیجه، تنگی نفس، درد سینه در هنگام ورزش یا بعدازآن بلافاصله به پزشک مراجعه شود.

وی تأکید کرد: این بیماران از انجام فعالیت‌های قدرتی نظیر وزنه‌برداری، هل دادن ماشین، شنا رفتن، دمبل زدن و ... جدا خودداری کنند.

وی توصیه کرد: بیماران قلبی و عروقی همیشه نیتروگلیسیرین زیرزبانی داشته باشند و در صورت بروز مشکل زیر زبان قرار دهند.

به گفته وی بیمارانی که از داروهای ضد انعقادی استفاده می‌کنند باید از انجام فعالیت‌های ورزشی که خطر خون‌ریزی وجود دارد خودداری نمایند.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.