نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 29693
تاریخ انتشار: 1397/04/14 - 12:03:26

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مطرح کرد:

اشتغال پایدار با اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی، به کارآموزان، آموزش‌های مرتبط شغلی ارائه می‌شود و این موضوع باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.
اشتغال پایدار با اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،حسن نوری از ابلاغ دو طرح جدید در راستای ایجاد اشتغال خبر داد و اظهار داشت: یکی از این طرح‌ها، طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی است که در طرح جدید کارآموزی در محیط کار بر مبنای شایستگی‌های شغلی است.

نوری با بیان اینکه دولت در راستای حمایت از تولید و اشتغال و توانمندسازی نیروی کار دو طرح را ابلاغ کرده است، افزود: افراد ۱۵ تا ۲۲ سال با مدرک دیپلم و زید دیپلم در قالب این طرح  در واحدهای صنفی مشغول به دریافت آموزش‌های موردنیاز می‌شوند و طی مدت یک سال آموزش نیز کارفرما معاف از مالیات است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی همچنین اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی را یکی دیگر از طرح‌های امسال برشمرد و افزود: ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب‌وکار در دانش‌آموختگان، ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای دانش‌آموختگان و افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان ازجمله اهداف این طرح است که با توجه به وجود دغدغه کارفرمایان برای عدم مهارت فارغ‌التحصیلان با این طرح خلع موجود پر می‌شود.

نوری با بیان اینکه باید افراد فارغ‌التحصیل را به سمت مهارت‌آموزی سوق دهیم، تصریح کرد: در این طرح افراد فارغ‌التحصیل ۲۲ تا ۳۵ سال می‌توانند با مراجعه به محیط کار واقعی مهارت‌های لازم را فراگیرند و در صورت جذب این افراد کارفرما تا دوساله از پرداخت حق بیمه کارفرما تأمین اجتماعی معاف است.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.