نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 29699
تاریخ انتشار: 1397/04/14 - 12:38:26

قائم‌مقام شرکت توزیع برق خراسان شمالی مطرح کرد:

علت خاموشی‌ها در استان؛ عبور شبکه برق سراسری از خط قرمز

علت خاموشی‌ها در استان؛ عبور شبکه برق سراسری از خط قرمز,

فقط ۲ لامپ اضافه خاموش

قائم‌مقام شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: با توجه به افزایش دما و در همین راستا افزایش میزان مصرف برق از سوی مشترکان، دیسپاچینگ ملی هر روز سهم خاموشی برق استان‌ها را به شرکت‌های توزیع برق استان‌ها اعلام می‌کند که در همین راستا، خراسان شمالی نیز متأثر از این شرایط، خاموشی برق در پیک مصرف را اعمال می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری ااتفاقیه  به نقل از اترک ، علیرضا علیخانی درباره علل قطعی‌های برق در خراسان شمالی طی هفته جاری اظهار کرد: به علت کاهش بارندگی‌ها در کشور، پنج هزار مگاوات برق تولیدی در نیروگاه‌های برق‌آبی کشور کاهش‌یافته و این در حالی است که به علت افزایش دما، میزان مصرف برق نیز افزایش‌یافته.

علیخانی اظهار کرد: روز دوشنبه هفته جاری برق مصرفی کشور در پیک مصرف (12 ظهر تا 4 بعدازظهر، 20 تا 23 شب) به 56 هزار و 533 مگاوات رسید که تمام ظرفیت نیروگاهی کشور برای تأمین این میزان برق به کار گرفته شده بود.

وی تصریح کرد: خط قرمز مصرف برق استان در پیک مصرف روزانه 243 مگاوات است و این در حالی است که میزان مصرف برق استان در پیک مصرف روز دوشنبه هفته جاری 239 مگاوات بوده است، بااین‌وجود، خراسان شمالی متأثر از این میزان برق مصرفی در کشور که از خط قرمز عبور کرده بود، ملزم به خاموشی برق در شهر بجنورد شد.

قائم‌مقام شرکت توزیع برق خراسان شمالی با تأکید بر اینکه دیسپاچینگ ملی هر روز سهم خاموشی برق هر استان را به شرکت‌های توزیع برق استان‌ها اعلام می‌کند، خاطرنشان کرد: هر منطقه‌ای از استان که بیشترین میزان مصرف برق را داشته باشد، خاموشی برق آن روز در همان منطقه پرمصرف اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف برق در کشور باید جدی گرفته شود و میزان مصرف برق باید تا یک‌سوم کاهش پیدا کند، اظهار کرد: برای جلوگیری از خاموشی برق انتظار است تمامی مشترکان برق اعم از خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی لامپ‌های اضافه خود را خاموش کنند.

علیخانی با اشاره به اینکه هر مشترک درصورتی‌که دو لامپ اضافه را خاموش کند بر مدیریت مصرف برق کمک کرده است، اظهار داشت: از مشترکان خانگی انتظار داریم که دمای دستگاه‌های سرمایشی خود را بر 24 درجه تنظیم کنند.

وی همچنین به عقد 700 تفاهم‌نامه شرکت توزیع برق با ادارات اجرایی استان درزمینهٔ مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: در این قراردادها منعقد شده است که ادارات درصورتی‌که میزان برق مصرفی خود را کاهش دهند، بهای برق آنان تا 30 درصد با تخفیف محاسبه خواهد شد.

قائم‌مقام شرکت توزیع برق خراسان شمالی افزود: درصورتی‌که مالکان چاه‌های آب کشاورزی استان در پیک مصرف برق، موتوربرق چاه‌های آب خود را خاموش کنند 20 ساعت از مصرف برق شبانه‌روز آنان در بهای برق مصرفی محاسبه نخواهد شد.

علیخانی گفت: درصورتی‌که واحدهای صنعتی در ساعت پیک مصرف برق 10 تا 50 درصد از میزان مصرف برق خود را کاهش دهند، بهای برق آنان تا 50 درصد مشمول تخفیف خواهد شد.

 

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.