نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29705
تاریخ انتشار: 1397/04/16 - 10:19:23

ورود کمباین‌های مهاجر به خراسان شمالی کاهش یافت

 رئیس اداره فناوری‌های نوین سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خشک‌سالی‌های پیاپی و کاهش بارندگی، موجب کاهش محصولات دیم و آبی غلات شده به همین علت تعداد کمباین‌های مهاجر امسال در مقایسه با پارسال در این استان کاهش دارد.

سید مجید بهشتی اظهار داشت: در سال‌های گذشته در فصل برداشت غلات 420 دستگاه کمباین مهاجر و بومی اقدام به برداشت محصول می‌کردند که از این تعداد 300 دستگاه کمباین مهاجر بود.

وی گفت: امسال مجموع کل کمباین‌های مهاجر و بومی خراسان شمالی 360 دستگاه است که از این تعداد 120 دستگاه بومی و 240 دستگاه مهاجر هستند که کار کمباین‌های مهاجر تا 10 روز آینده در این استان به پایان خواهد رسید.

رئیس اداره فناوری‌های نوین سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: میزان مصرف روزانه سوخت هر کمباین بستگی به نیاز کشاورز و محصول می‌باشد که با ثبت‌نام در سامانه هر لیتر سوخت سه هزار ریال به فروش می‌رسد.

به گزارش ایرنا، خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می‌شود.

انتهای خبر/

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.