نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 29709
تاریخ انتشار: 1397/04/16 - 10:35:01

رئیس فدراسیون قایقرانی کشور در گفت و گو با اتفاقیه مطرح کرد؛

خراسان شمالی قطب روئینگ و دراگون کشور بود

خراسان شمالی قطب روئینگ و دراگون کشور بود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،هیئت قایقرانی خراسان شمالی بعد از حدود یک دهه رکود امسال با برگزاری مجمع انتخاب رئیس این هیئت و امضاء تفاهم‌نامه تمرینات قایقرانی در سد استارتی دوباره خواهد داشت و رئیس فدراسیون قایقرانی کشور نیز بر لزوم استعدادیابی به‌منظور درخشش نمایندگان استان در رقابت‌های آسیایی و جهانی تأکید کرد.

غلامرضا امینی در حاشیه برگزاری مجمع انتخاب رئیس هیئت قایقرانی استان اظهار داشت: خراسان شمالی پیشینه خوبی در این رشته ورزشی دارد اما سال‌هاست که از روزهای اوج خود فاصله گرفته و مدیرکل ورزش و جوانان در خصوص برگزاری این مجمع و پیگیری لازم برای اخذ مجوز از مدیرعامل آب و منطقه‌ای استان به‌منظور ادامه تمرینات در سد اقدامات گسترده‌ای داشته است.

امینی بابیان این مطلب که سال‌های گذشته خراسان شمالی جزء قطب‌های قایقرانی در روئینگ و دراگون کشور بود افزود: در استان استعدادیابی‌های خوبی انجام‌شده است و به فراهم کردن بستر مناسب و ادامه استعدادیابی‌ها امید داریم.

به گفته وی فدراسیون در قالب 3 فدراسیون جهانی در ایران فعالیت می کندو این امر سبب شده یکی از رشته‌های موردحمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک باشد.

امینی اظهار داشت: پارسال بیش از 175 اعزام انجام شد، دو قهرمانی جهان و 100 مدال‌آور آسیایی داشتیم که از این آمار عمده مقام آوران از 14 استان کشور بودند.

تداوم استعدادیابی‌ها در استان

وی تأکید کرد: اگر استعدادیابی خوبی در استان انجام شود قطعاً درخشش نمایندگان این استان در مسابقات آسیایی و جهانی را در پیش خواهیم داشت.

وی به اهمیت آموزش تأکید کرده و تصریح داشت:6 داور از ایران به رقابت‌های آسیایی اعزام می‌شود و این رشته ورزشی بعد از کشتی دومین فدراسیونی است که تعداد داوران آن به این رقم می‌رسد.

 پیشکسوتان را به سمت داوری و مربیگری سوق دهید

به گفته وی پیشکسوتان را به سمت‌وسوی داوری و مربیگری ضمن تأکید بر تسلط زبان انگلیسی سوق باید داد.

وی به غیرفعال بودن استان‌های خراسان جنوبی و قم اشاره و اظهار داشت: برای راه‌اندازی شهرستان‌ها نیز باید اقدامات اساسی انجام شودو به‌مجرد برطرف شدن مشکل سد تجهیزات و امکانات موردنیاز در شهرستان‌ها با حمایت‌ها فدراسیون و اداره کل ورزش برطرف می‌شود، در چند سال اخیر تجهیزات این رشته ورزشی فرسوده شده و تجهیزات موردنیاز آب‌های آرام، اسلالوم و روئینگ مهیا خواهد شد.

وی از مهم‌ترین مسابقات پیش روی فدراسیون به رقابت‌های آسیایی جاکارتا اشاره و افزود: در این رقابت‌ها 39 ورزشکار از 11 استان کشور انتخاب‌شده‌اند، 15 ورزشکار دختر و پسر نیز در رشته کانوپولو انتخاب‌شده‌اند و امید است دست‌پر از این بازی‌های آسیایی به استان بازگردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی نیز در ادامه به فراهم کردن بستر فعالیت قایقرانی در استان تأکید و افزود: تفاهم‌نامه‌ای با مدیرعامل آب و منطقه‌ای استان مبنی بر امضاء تفاهم‌نامه یک‌ساله با این هیئت داشتیم.

کوروش بهادری اظهار داشت: بستر مناسبی برای فعالیت ورزشکاران این استان مهیا خواهد شد، توقعات فعالان این رشته وزشی برطرف می‌شود ضمن اینکه 40 میلیون تومان نیز در 5 ماه اخیر در دو نوبت به‌حساب هیئت واریزشده است.

وی حضور رئیس فدراسیون قایقرانی در استان را دلیلی بر اهمیت این ورزش در استان دانست و تصریح داشت: نزدیک یک دهه است که قایقرانی در استان با رکود مواجه شده و تقریباً می‌توان گفت در استان قایقرانی نداشتیم.

به گزارش اتفاقیه قایقرانی خراسان شمالی پیش‌ازاین در روزهای اوج خود به سر می‌برد؛ پر مدال بودن این رشته ورزشی در رقابت‌های آسیایی و المپیک بر اهمیت این رشته ورزشی می‌افزاید این در حالی است که فقر دوره آموزشی در استان و نبود مربی در برخی رشته‌های این ورزش از مهم‌ترین مشکلات پیش روی قایقرانی انس.

قایقرانی از سال 1384 فعالیت خود را آغاز می‌کند و به خاطر داشتن شرایط فیزیکی و بدنی ورزشکاران با پتانسیل این استان روند رو به رشدی را طی کرده و در فدراسیون جایگاه خوبی کسب می‌کند و جزء 3 هیئت برتر استان شناخته‌شده،7 دوره استعدادیابی برگزار می‌شود و 9 نماینده استان عضو تیم ملی آب‌های آرام می‌شوند.

در پایان هادی رازیان با کسب 9 رأی از 17 رأی مأخوذه سکان‌دار 4 ساله هیئت می‌شود، مجمع انتخاب رئیس هیئت قایقرانی با حضور 3 کاندیدا در حالی انجام شد که یکی از کاندیداها قبل از برگزاری مجمع انصراف و مجمع با رقابت دو کاندیدا پیگیری شد.

انتهای خبر/وحدانی 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.