نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس ورزشی | کد خبر: 29710
تاریخ انتشار: 1397/04/16 - 10:46:51

پرواز بادبادک‌ها در آسمان بش قارداش

پرواز بادبادک‌ها در آسمان بش قارداش,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، جشنواره بادبادک‌ها فرصتی است تا هر بار که کودک به پهنه آبی و بیکران آسمان نگاه می‌کند رویای پرواز را در سر گذرانده و گاه با خود نجوا می‌کند کاش من یک پرنده بودم و می‌توانستم پرواز کنم.

حالا بادبادک‌های کاغذی ابزاری برای تحقق این رویای کودکانه شده‌اند، بادبادک‌هایی که بارنگ‌ها و تصاویر مختلف آمده‌اند تا در دستان کوچک کودکانه، رویاهای بزرگ را محقق کنند.

اینجا جشنواره پرواز بادبادک‌هاست، اینجا همه کودکان به آسمان می‌نگرند و رقص بادبادک‌ها در آسمان آبی بجنورد را نظاره می‌کنند.

نگاه را که می‌چرخانی پسرکی خردسال نظرت را جلب می‌کند، گوشه‌ای دنج را پیداکرده و بی‌تفاوت نسبت به اطراف بر تخته‌سنگ کوچکی نشسته و سرش را در تبلت اش فرو برده است و جالب آنجاست که بادبادکش را به دست پدر داده و پدر هم گویی به ندای کودک درون گوش‌داده است و به یاد آرزوهای دوران کودکی‌اش غرق در لذت شده است.

کمی آن‌طرف‌تر، دخترکی غمبرک زده و ابروها را درهم‌کشیده است که چرا بادبادکش پرواز نمی‌کند و مادرش در حال تلاش است تا هرچه زودتر بادبادک را تعمیر کند و رویای کودک را محقق سازد.

کودکی در یکدست، دست والدین را گرفته و در دست دیگر نخ بادبادکش را محکم نگه‌داشته و می‌دود تا بادبادکش از همه بادبادک‌های دیگر بالاتر رود.

به مناسبت هفته المپیک جشنواره خانوادگی پرواز بادبادک‌ها در پارک بش قارداش با حضور خانواده‌ها در حالی برگزار شد که کودکان به همراه خانواده‌هایشان آمده بودند، یا بادبادک دست‌ساز داشتند یا نمونه حاضری آن‌ها را برای پرواز در عصر داغ تابستانی در آسمان بش قارداش به پرواز درآوردند، ساعت 5 عصر شروع برنامه بود و خبری از باد نشد، علاقه‌مندان حضور در این جشنواره یک‌ساعتی مشغول بودند تا بالاخره باد ملایمی شروع به وزیدن کرد و کودکان آماده حرکت شدند، تعدادی زیادی بادبادک در آسمان پرواز می‌کرد، خانواده نیز از اشتیاق فرزندانشان عکس می‌گرفتند تا در خاطرات کودکانشان به ثبت برسد.

این جشن که فرصتی برای شادی بچه‌ها را فراهم کرد با حضور تعداد زیادی از کودکان به همراه خانواده‌های آنان برگزار شد و تا ساعت‌ها ادامه داشت، از سویی تماشاگران زیادی هم‌عصر پنج‌شنبه خود را اختصاص دادند به کمیته پرواز کایت هیئت ورزش‌های همگانی که باهدف دورهم جمع‌کردن خانواده‌ها و انجام یک کار گروهی به عصر پنج‌شنبه خود حس وحال پروازی داده بودند.
در این آیین کودکان شرکت‌کننده شاد و خندان با دویدنشان به همراه بادبادک‌های خود در فضای بوستان فضایی صمیمی و کودکانه به آن بخشیدند.
کودکان شرکت‌کننده آرزوهای کوچک و بزرگ خود را به ریسمان بادبادک‌ها بستند و آن‌ها را در رویاهای خود در آسمان آبی به پرواز درآوردند.

پدر و مادرها نیز با کمک به بچه‌هایشان برای رها کردن بادبادک‌ها در قلب آسمان به دنبال بهانه‌ای بودند برای دوری از دنیای جدی بزرگ‌ترها و رسیدن به شادی و صمیمیت دنیای کودکانه.

فضای سرشار از شادی و همکاری که میان بزرگ‌ترها و کودکان ایجادشده بود توانسته بود رابطه والدین و کودکان را هم بیشتر و نزدیک‌تر کند.

در حاشیه برگزاری این جشنواره خانوادگی رئیس هیئت ورزش‌های همگانی به خبرنگار ما می‌گوید: یکی از بازی‌هایی که درگذشته میان کودکان متداول بوده و به عقیده روانشناسان شاخص خوبی برای سنجش سلامت روانی کودک به‌حساب می‌آید، بادبادک‌بازی است.

مجید جودت اظهار می‌کند: جشنواره بادبادک‌ها برای چندمین سال پیاپی با حضور و رقابت خانواده‌ها در منطقه تفریحی و گردشگری باهدف ارتقای نشاط اجتماعی برگزار شد.

جودت تصریح می‌کند: در این جشنواره بالا بردن روحیه کودکان و نوجوانان، ایجاد زمینه‌های مشارکت شهروندان، پر کردن بهینه اوقات فراغت، پرورش نبوغ و خلاقیت در کودکان، آموزش مهارت‌های زندگی و... از مهم‌ترین اهداف جشنواره بادبادک‌ها به شمار می‌آید.

وی بابیان این مطلب که روحیه اجتماعی لازمه یک زندگی پویای شهرنشینی است، افزود: بازی‌های گروهی علاوه بر تمرین‌های ذهنی و جسمی موجب تمرین روابط اجتماعی و آموزش برخوردهای بهینه در اجتماع برای کودکان خواهد شد.

وی ارتقای نشاط و شادابی در جامعه را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در راستای ارتقاء نشاط و روحیه اجتماعی کودکان می‌تواند آینده را تضمین کند.

جودت بابیان این مطلب که به پرواز درآوردن بادبادک یک حرکت گروهی است و در بطن این بازی تمرین فعالیت‌های اجتماعی دیده می‌شود، تصریح کرد: اجرای جشنواره‌هایی ازاین‌دست فرصت مغتنمی برای حضور کودکان در یک فضای رقابتی دوستانه به همراه خانواده‌ها است.

وی تصریح می‌کند: با توجه به سبک‌های زندگی آپارتمانی و بازی‌های رایانه‌ای کودکان به مفهوم واقعی کلمه برخورد اجتماعی با همتایان خود را آموزش نمی‌بینند و این مهم بر عهده نهادهای مسئول است تا با برنامه‌ریزی در حوزه آموزش بتوانند این خلا را پر کنند.

مجید جودت با اشاره به فعال بودن کمیته کایت این هیئت اظهار می‌کند: هیئت ورزش‌های همگانی سال‌هاست که در برنامه‌های متعدد اقدام به برگزاری این جشنواره خانوادگی داشته، در این جشنواره اکثر کودکان خود به همراه خانواده‌هایشان اقدام به ساخت بادبادک کرده بودند.

به گفته جودت کودک به‌وسیله نخ، بادبادک را به آسمان هدایت می‌کند، اگر ضریب هوشی کودک کم باشد، قدرت مقابله با پدیده‌هایی که منجر به از دست دادن بادبادک می‌شود را ندارد. ازاین‌رو اعتمادبه‌نفس او نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وی تأکید می‌کند: ساخت و بازی با بادبادک هرچند ممکن است زمان‌بر باشد، اما مهارت و خلاقیت کودک را افزایش می‌دهد.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.