نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29717
تاریخ انتشار: 1397/04/17 - 12:04:45

قربانی عنوان کرد:

آمادگی مجلس برای همکاری با دولت به‌منظور تحقق منافع ایران از مذاکرات وین

 آمادگی مجلس برای همکاری با دولت به‌منظور تحقق منافع ایران از مذاکرات وین,

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس گفت: مجلس به دولت اعلام کرده است که ایران برای رسیدن به منافع خود از دل از این مذاکرات، آماده است تا در این زمینه هر نوع قانون، لایحه و طرحی را تصویب کند و اختیارات لازم را به دولت تدبیر و امید بدهد. آمادگی مجلس برای همکاری با دولت به‌منظور تحقق منافع ایران از مذاکرات وین,

علی قربانی، نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به کشورهای اتریش و سوئیس برای مذاکره با کشورهای اروپایی درزمینهٔ برجام و ادامه مراودات تجاری و اقتصادی، این سفر را در این برهه از زمان که آمریکا در عرصه بین‌المللی بسیار یکه‌تازی می‌کند را بسیار خوب توصیف کرد.

وی تصریح کرد: همان‌طور که رئیس‌جمهور اعلام کرده‌اند، انتظار می‌رفت پس از پایان مذاکرات بسته توافقی اروپایی‌ها کامل‌تر و جامع‌تر و دقیق‌تر باشد تا حداقل این بسته بتواند ضررهای ناشی از عقب‌نشینی شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی از ادامه همکاری با ایران را جبران کند.

به گزارش عصر اترک، نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس گفت: در شرایطی که آمریکا در عرصه بین‌المللی به‌تنهایی یکه‌تاز می‌کند، تعهد اروپا بر توافقاتی که در وین با کشور ایران داشته است، نشان خواهد داد که آنان تا چه میزان حیثیت خود را به‌عنوان کشوری‌هایی دارای قدرت در عرصه بین‌المللی حفظ خواهند کرد.

وی همچنین تصریح کرد: مجلس آماده هرگونه همکاری با دولت را دارد تا منافع جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات برآورده شود.

قربانی در پاسخ به این سؤال که این مذاکرات بر سرنوشت (FATF) چه تأثیری خواهد گذاشت؟ عنوان کرد: این موضوع جزو مسائل کلان کشور است و برای آن بر اساس مصالح کشور تصمیم‌گیری می‌شود.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس با تصریح بر این مطلب که خط قرمز همه در کشور باید حفظ منافع ملی کشور باشد، گفت: با حفظ این نقطه اشتراک، نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری نمی‌تواند علیه ایران اقدامی را انجام دهد.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.