نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 29718
تاریخ انتشار: 1397/04/17 - 12:05:53

نبود «کانال‌های سرپوشیده» سبب هدر رفت آب در خراسان شمالی شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: کانال‌های سرپوشیده هدایت آب در این استان وجود ندارد٬ بنابراین بخش زیادی از آب نشت کرده و کشاورزان نمی‌توانند آب زیادی را استفاده کنند که باید تدابیر خاصی در این خصوص اتخاذ شود.

به گزارش اتفاقیه به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مجید پورعیسی امروز در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر نیرو اظهار داشت: حوزه مدیریت آب جزو زیرساختارهای اساسی به شمار می‌رود٬ ضمن این‌که دولت نیز اعتباراتی را برای زیرساخت‌های اقتصادی هزینه می‌کند اما اولویت نخست ما مدیریت حوزه‌های مختلف آب در راستای تعادل بخشی و سازگاری با کم‌آبی است.

وی افزود: مدیران به‌کارگیری شده در حوزه مدیریت آب استان درایت خاصی به این حوزه داشته و موقعیت استان و شرایط کشور را به‌خوبی درک می‌کنند و با همین درایت خاص توانسته‌ایم کمک‌های خوبی را در باب استفاده از تکنولوژی جدید آبیاری از وزارت نیرو دریافت کنیم اما بازهم نیازمند کمک‌های بیشتری هستیم.

معاون استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: استراتژی خاصی در حوزه کشاورزی برای مدیریت مصرف آب نداریم و این در حالی است که در این خصوص جای کار بسیاری وجود دارد که باید به‌درستی مدیریت شود.

وی تصریح کرد: کانال‌های سرپوشیده هدایت آب در این استان وجود ندارد٬ بنابراین بخش زیادی از آب نشت کرده و کشاورزان نمی‌توانند آب زیادی را استفاده کنند که باید تدابیر خاصی در این خصوص اتخاذ شود.

پورعیسی اظهار داشت: همچنین نیازمند جذب اعتبارات بیشتری برای به‌روزرسانی شبکه‌های فاضلاب استان نیز هستیم. هرچند اقداماتی انجام‌شده اما باید در تمامی حوزه‌های مختلف آب٬ این اقدامات اعمال شود.

وی در ارتباط با موضوع آب‌رسانی با تانکر به روستاهای استان نیز گفت: هرچند که با اقدامات خوب مدیران حوزه آب استان تعداد روستاهایی که با تانکر آب‌رسانی می‌شوند کاهش‌یافته است٬ اما از وزارت نیرو می‌خواهیم در قالب تفاهم‌نامه‌ای مشکل را حل کرده و دیگر شاهد آب‌رسانی با تانکر به روستاهای باقی‌مانده نباشیم.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.