نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی | کد خبر: 29719
تاریخ انتشار: 1397/04/17 - 12:07:20

تأمین اجتماعی خراسان شمالی یک هزار و 200 میلیارد ریال طلب دارد

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی گفت: این اداره کل یک هزار و 200 میلیارد ریال از کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی این استان طلب دارد.
تأمین اجتماعی خراسان شمالی یک هزار و 200 میلیارد ریال طلب دارد,

محمدعلی عباس زاده وحید روز گذشته در بازدید از دفتر ایرنای خراسان شمالی اظهار داشت: این میزان بدهی کارفرمایان در مدت چند سال ایجاد شده است.

وی درباره راه‌کارهای قانونی برای دریافت این مطالبات گفت: بر اساس ماده 50 قانون تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی اجازه دارد نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکاران اقدام کند اما رویکرد ما همکاری با کارفرماها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی است و تاکنون تلاش شده است تا این اهرم قانونی مورد استفاده قرار نگیرد.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی افزود: درحالی‌که امروزه با توجه به شرایط اقتصادی کشور سازمان تأمین اجتماعی همکاری و مساعدت‌های لازم را با کارفرمایان و شرکت‌ها دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ماهانه 300 میلیارد ریال بابت تعهدات از سوی این اداره کل به بیمه‌شده‌ها پرداخت می‌شود.

عباس زاده وحید جمعیت بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان را بیش از ۱۱۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون 14 هزار و ۷۰۰ بازنشسته و مستمری‌بگیر در استان از خدمات تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند.

وی به ۱۸ نوع خدمات بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات مستمری و درمانی در تعهدات اصلی سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.

عباس زاده وحید به گستردگی، پیچیدگی و تنوع خدمات بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این سازمان با حجم زیادی از مخاطبان در اقشار مختلف جامعه روبرو است.

وی افزود: بر همین اساس جلب رضایتمندی بالای ارباب‌رجوعان و مخاطبان از اهداف اصلی سازمان تأمین اجتماعی است.

به گزارش ایرنا این استان در ضریب پوشش بیمه‌ای تأمین اجتماعی از کشور 4 درصد عقب است، ضریب پوشش بیمه‌ای این استان 38 درصد و میانگین کشوری در این شاخص 42 درصد است.

71 درصد جمعیت شهری و 37 درصد جمعیت روستایی این استان زیرپوشش تأمین اجتماعی هستند.

 

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.