نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس سیاسی | کد خبر: 29729
تاریخ انتشار: 1397/04/19 - 12:17:17

استاندار در جمع اعضای ستاد مردمی توسعه:

توسعه با هم‌زبانی میسر می‌شود

استاندار خراسان شمالی با بیان این‌که برای دستیابی به توسعه، همدلی و هم‌زبانی لازم است، حل مشکلات راداری و برقراری منظم پروازها را اولویت نخست در خصوص فرودگاه بجنورد دانست و کسانی را که این بحث را به تغییر و جابجایی مرکز استان تعبیر می‌کنند و از این موضوع دستاویزی برای تخریب ساخته‌اند، از سیاسی‌کاری و بازی سیاسی پرهیز داد.
توسعه با هم‌زبانی میسر می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمدرضا صالحی در جمع اعضای ستاد مردمی توسعه استان با اشاره به سابقه و تجارب مدیریتی خود تصریح کرد: بنده خود را مدیر ریسک‌پذیر می‌دانم و در ۲ سال حضور در این استان هم کارهایی را آغاز کردیم که خیلی از آن‌ها را اگر هم شروع نمی‌کردیم، کسی بر ما خرده نمی‌گرفت.

احداث آکادمی کوراش در خراسان شمالی مجوز گرفت
صالحی خاطرنشان کرد: هفته گذشته در دیدار با وزیر ورزش و جوانان مجوز احداث آکادمی کوراش در خراسان شمالی با اعتبار ۴ میلیارد تومان را از مسعود سلطانی فر گرفتیم.

وی ادامه داد: از سال گذشته و در مراسم معارفه شهردار بجنورد هم به بحث اقتصاد شهری در استان دامن زدیم چون معتقدم اقتصاد استان بارونق اقتصاد شهری، اقتصاد سبز و اقتصاد هنر تکان می‌خورد و اکنون برگزاری همایش‌هایی با حضور سرمایه‌گذاران خارجی را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: خراسان شمالی در سفر اخیر وزیر کشور پایلوت استان پاک و عاری از مواد مخدر شد و طی ۲ ماه آینده باید طرح پیشنهادی اجرایی آن را به شورای اجتماعی کشور ارائه دهیم تا مصوب و ابلاغ شود.
استاندار خراسان شمالی گفت: دولت اسفند پارسال مصوبه سازگاری با کم‌آبی را تصویب کرد ولی ما در دی‌ماه بود که در شورای برنامه‌ریزی استان آن را مصوب کردیم. صالحی یادآور شد: اردوگاه دانش‌آموزی استان سال‌ها پیش کلنگ زنی شده و ناتمام بود که تأکید کردیم تا اول تیرماه باید به هر نحو راه‌اندازی شود که محقق شد هرچند نواقصی دارد که با تخصیص اعتبارات به‌مرور برطرف خواهد شد.

مدیران استان ریسک‌پذیر باشند
وی با تأکید بر ضرورت ریسک‌پذیری مدیران و تفاوت مدیر و کارشناس در نظام اداری گفت: همواره خطاب به مدیران تأکید کرده‌ام مبادا تصور کنیم به‌صرف دارا بودن مدرک تحصیلی یا ابلاغ مدیریتی، از دیدگاه و نظرات کارشناسی برخورداریم بلکه باید همیشه برای نظرات کارشناسی اهمیت قائل شویم و درباره فرودگاه بجنورد نیز همین نظر را دارم.

در کار سیاسی باید کارها را باصداقت و شفافیت پیش برد
استاندار گفت: سال گذشته در آغاز دوره جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا این بحث را که الزامات توسعه آتی شهر و استان، توسعه فرودگاه را ایجاب می‌کند، بحث جابجایی فرودگاه بجنورد به مکان دیگری در محدوده همین شهرستان را در نشستی با اعضای شورای اسلامی این شهر مطرح کردم و باید پرسید آیا اعضای شورای شهر بجنورد می‌توانند برای شهر دیگری مثل شیروان یا فاروج تصمیم بگیرند؟ البته به‌محض این‌که بحث مشکلات فرودگاه بجنورد را مطرح کردم، بلافاصله قضیه را سیاسی کردند و از حالت کارشناسی خارج شد و بعد از گفت‌وگوی اخیر تلویزیونی هم دوباره بعضی‌ها در فضای مجازی یا نشریات نوشتند که با جابجا کردن فرودگاه می‌خواهند مرکز استان را تغییر دهند اما کجای تاریخ کشور سراغ دارید که یک مرکز استان از مرکزیت حذف شود و زیرمجموعه مرکز جدیدی قرار گیرد؟
صالحی تصریح کرد: از شما عقلای قوم و دلسوزان توسعه استان انتظار دارم جلوی این قبیل سیاسی بازی‌ها را بگیرید چون بحث تغییر مرکز استان نه تاکنون از سوی کسی مطرح‌شده و نه این‌که طرح چنین مباحثی در وزارت کشور جایگاهی دارد.

اولویت نخست ما در موضوع فرودگاه، برقراری منظم پروازهای آن است
وی ادامه داد: در کار سیاسی باید کارها را باصداقت و شفافیت پیش برد و اگر غیر این باشد، در حکم بازی سیاسی است. صالحی تأکید کرد: در ارائه گزارش‌ها و عملکردها هر آنچه تاکنون گفته‌ام، جز راست نبوده هرچند شاید گاهی نتوان همه راست‌ها را بر زبان آورد.
صالحی با بیان این‌که اولویت نخست ما در موضوع فرودگاه، حل مشکلات راداری و برقراری منظم پروازهای آن است و نگاه سیاسی در این موضوع ندارم، افزود: حتی چنانچه به صلاحدید و نظر کارشناسان قرار بر ایجاد فرودگاه دوم باشد، فرودگاه کنونی تعطیل نمی‌شود تا زمانی که فرودگاه جدید در محدوده شهرستان بجنورد ایجاد و راه‌اندازی شود و اصلاً قصد خروج یا جابجایی آن از مرکز استان مطرح نیست.
وی با اشاره به حضور خود در پرواز فلایت چک و مشاهده مشکلات راداری ناشی از مانع کوه که خلبان در این پرواز مطرح کرد، بیان داشت: اگر مشکلات راداری فرودگاه حل نشود، این فرودگاه برای توسعه مفید نخواهد بود لذا هم چنان پیگیر این مسئله هستیم و این هفته هم جلسه‌ای در تهران در این خصوص خواهیم داشت و تأکیدداریم اگر دستگاه و تجهیزاتی برای غلبه بر این مشکل وجود دارد، هزینه خرید و نصب آن را تأمین می‌کنیم ولی شرکت‌ها باید تعهد بدهند که لغو پروازها را دیگر شاهد نباشیم.

جاجرم برای فرودگاه دوم استان در اولویت است
وی با اشاره به وجود فرودگاه جنب مجتمع آلومینا در جاجرم خاطرنشان کرد: معتقدم در کنار بجنورد به‌عنوان مرکز استان، دیگر شهرستان‌ها هم باید رشد کنند و اگر زمانی قرار بر فعال کردن فرودگاه دوم در استان باشد، جاجرم در اولویت خواهد بود چون زیرساخت لازم را دارد ولی بازهم تأکیددارم مرکز استان نسبت به دیگر شهرستان‌ها در اولویت نخست توسعه از هر لحاظ قرار دارد؛ همان‌طوری که در شهرستان‌ها هم‌مرکز شهرستان نسبت به مراکز بخش‌ها در اولویت اختصاص منابع و امکانات است.
استاندار هم‌چنین برای حمایت همه‌جانبه از مراسم مردمی ویژه سالروز تأسیس استان در نوزدهم مردادماه قول مساعد داد و این حرکت مردمی را ستود.
گفتنی است؛ در این نشست، شماری از اعضای ستاد مردمی توسعه خراسان شمالی به‌مرور رویدادهای منتج به ساخت فرودگاه و تشکیل استان پرداختند و آن را نتیجه انسجام، تدبیر و مشارکت مردمی خواندند. آنان هم‌چنین با قدردانی از تلاش‌های استاندار برای حل مشکلات فرودگاه و افزایش پروازهای آن، به طرح برخی دغدغه‌ها و ارائه پیشنهاد پرداختند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.