نرخ ارز بازار آزاد : دلار : ۳,۳۲۱ یورو : ۳,۶۲۲ پوند : ۵,۰۵۳

نرخ ارز رسمی : دلار : ۲۸,۳۷۲ پوند : ۴۳,۰۶۱ یورو : ۳۰,۷۹۹

نرخ طلا و سکه : یک گرم طلای 18 عیار : ۹۷,۳۰۰ سکه تمام - امامی : ۹۵۱,۰۰۰ نیم سکه : ۴۹۷,۰۰۰ ربع سکه : ۲۷۵,۰۰۰ سکه گرمی : ۱۸۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی | کد خبر: 29731
تاریخ انتشار: 1397/04/19 - 12:36:55

روابط تجاری ایران و آلمان بعد از برجام ۲۶ درصد افزایش یافت

رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان گفت: روابط تجاری ایران و آلمان بعد از برجام جهش قابل‌توجه داشت و روابط تجاری دو کشور تا دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، ۲۶ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت.
روابط تجاری ایران و آلمان بعد از برجام ۲۶ درصد افزایش یافت,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،سید علی صالح پور در نشست بررسی و تبادل‌نظر پیرامون سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی خراسان شمالی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۷ نیز این روابط تجاری بین دو کشور همچنان ادامه پیدا کرد و تا سه میلیارد و  ۴۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.

صالح پور افزود: در سال 2017 سهم صادرات آلمان به ایران 2 میلیارد و 900 میلیون دلار و سهم صادرات ایران به آلمان نیز 500 میلیون دلار بود.

وی  با بیان اینکه بر اساس این تبادل‌نظر و تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها به دنبال ترسیم یک خط و مشی برای عملکرد در سه چهار سال آینده انجام خواهد شد، افزود: ازلحاظ سرمایه‌گذاری ما طی مدت پس از برجام توانستیم دو میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم آلمانی را برای کشور جذب کنیم که از این مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار جذب و وارد چرخه اقتصادی کشور شد.

17درصد اهداف صادرات استان اجرایی شده است

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه  بر اساس برنامه‌ریزی‌ها طی امسال باید از خراسان شمالی 160 میلیون دلار کالا صادر شود، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 17 درصد از برنامه هدف‌گذاری شده، اجرایی شده است.

محمد صمدی با بیان اینکه در حال حاضر خراسان شمالی با 30 کشور روابط تجاری دارد، افزود: اعزام هیئت‌های تجاری به کشور‌های های همسایه و برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی ازجمله برنامه‌های اتاق بازرگانی است.

وی با تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه بالفعل استان در حوزه‌های مختلف اقتصادی ازجمله حوزه کشاورزی، صنعت، انرژی، محیط‌زیست، گردشگری، مدیرت آب و صنایع‌دستی، خاطرنشان کرد: خراسان شمالی ظرفیت‌های بسیاری دارد که معرفی پل‌های ارتباطی و بازارهای مناسب آلمان جهت صادرات کالاها و محصولات و تبادل‌نظر در خصوص انتقال فناوری‌های پیشرفته در این زمینه مؤثر خواهد بود.

گفتنی است، در این نشست رایزن اقتصادی سفارت ایران در آلمان و صاحبان صنایع، تجار و مدیران خراسان شمالی ضمن تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل استان در حوزه‌های مختلف اقتصادی تبادل‌نظر کردند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.