سرویس سیاسی | کد خبر: 29740
تاریخ انتشار: 1397/04/20 - 11:18:33

فرماندار جاجرم عنوان کرد:

اعتبار 18 میلیارد تومانی ایجاد اشتغال در شهرستان جاجرم

فرماندار جاجرم گفت: ۷۹ طرح با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۵۷۶ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال در شهرستان جاجرم ارائه شده است که از این مقدار ۱۵ طرح با اعتبار ۶۱۴ میلیون تومان در بانک‌ها مصوب شده و مابقی در دست بررسی است.
اعتبار 18 میلیارد تومانی ایجاد اشتغال در شهرستان جاجرم,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،علی‌اکبر محبی در هفتمین کارگروه تخصصی اشتغال خراسان شمالی که در شهر جاجرم برگزار شد،  افزود: عمده مشکلات متقاضیان در سیستم بانکی است که برخی از بانک‌ها متأسفانه درزمینهٔ وثیقه سلیقه‌ای عمل می‌کنند و گاهی درزمینهٔ آورده متقاضی شرایط مهیا نمی‌شود که از بانک‌ها درخواست می‌کنیم جهت رونق اشتغال روند پرداخت تسهیلات را سرعت بخشند.

وی تصریح کرد: یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان جاجرم اعلام آمادگی کرده است که در حال رایزنی برای انجام آن هستیم.

محبی خاطرنشان کرد: این سرمایه‌گذار متعهد شده است تمامی امکانات لازم جهت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی از قبیل زمین، آب و... فراهم نماید و ما نیز در بحث‌های زیرساختی همچون فیبر نوری حمایت داشته باشیم.

مقام عالی دولت در شهرستان جاجرم افزود: با توجه به پتانسیل‌های بسیار مناسبی همچون راه‌آهن سراسری و کارخانه آلومینا، شهرستان جاجرم یکی از مستعدترین مناطق برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است که از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم با توجه به این ظرفیت‌ها، برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان اقدام کنند.

دستگاه‌های اجرایی اشتغال را در اولویت قرار دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز در این نشست گفت: دستگاه‌های اجرایی استان موظف‌اند جواب تمامی استعلامات مربوط به تسهیلات اشتغال را در خود شهرستان بدهند تا متقاضیان برای گرفتن استعلام مجبور به آمدن به مرکز استان نباشند.

مجید پورعیسی خاطرنشان کرد: بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات نیز شرایطی را فراهم کنند تا روند پرداخت تسهیلات تسریع شود و برای شرایطی همچون وثیقه و آورده متقاضی نیز با مراجعین همکاری داشته باشند تا روند ایجاد اشتغال در استان سرعت پیدا کند.

وی در ادامه به بحث مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: مسئولان ادارات صرفه‌جویی در مصرف برق را در دستور کار خود و کارمندان مربوطه قرار دهند تا با فرهنگ‌سازی در این زمینه از بروز مشکلات احتمالی در این حوزه جلوگیری شود.

به گزارش اتفاقیه؛ در پایان این جلسه ۱۰ نفر از متقاضیان، طرح‌های ارائه شده خود را معرفی کردند و مشکلات موجود طرح‌ها بررسی و مقرر شد در عرض یک هفته تمامی این مشکلات بررسی و رفع گردد.

انتهای خبر/ سید محمد رسول حسینی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.