سرویس اجتماعی | کد خبر: 29742
تاریخ انتشار: 1397/04/20 - 11:21:37

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی خبر داد:

1500 نفر؛ ظرفیت استان برای ثبت‌نام در طرح مشاغل خانگی

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی گفت: این استان برای ثبت‌نام در طرح مشاغل خانگی 1500 نفر ظرفیت دارد.

دکتر رضا شاهین فر در این خصوص اظهار کرد: از کلیه متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی دعوت می‌شود پس از مطالعه دقیق مشاغل اولویت‌دار موردنیاز در استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی نسبت به ثبت‌نام در سامانه www.inhb.ir اقدام کنند.

وی افزود: الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف استاندار‌سازی‏ محصولات، ایجاد برند ملی و فروش و اتصال به بازار محصولات خانگی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، ایلام به‌صورت پایلوت در حال اجراست.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، داشتن حداقل سن 18 سال، ساکن استان محل ثبت‌نام بودن و عدم اشتغال و تحت پوشش نبودن بیمه کاری را ازجمله شرایط لازم برای ثبت‌نام ذکر کرد.

وی افزود: مطالعات گسترده‌ای از یک سال قبل در مورد انتخاب اولویت‌های معرفی‌شده در استان انجام و این اولویت‌ها بر اساس ظرفیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مناطق مختلف استان و بر مبنای ارزش‌افزوده و میزان چرخش اقتصادی در فعالیت‌های مختلف انتخاب شد.

شاهین فر گفت: ثبت‌نام در این طرح روند ساده‌ای دارد و با ورود به سامانه آن می‌توان به‌راحتی ثبت‌نام کرد و متقاضیان باید بدانند که فقط بازار استان مدنظر نیست و این مشاغل در زنجیره‌ای که قرار دارند حمایت خواهند شد.

وی گفت: برخی رشته‌ها نه‌تنها بازاریابی می‌شوند بلکه متقاضیان در طول طرح با پشتیبانی‌هایی که می‌شوند و پس از توانمند شدن می‌توانند به اشتغال پایدار دست پیدا کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، مشاغل اولویت‌دار موردنیاز استان را به شرح ذیل اعلام کرد:

گلیم‌بافی بجنورد، راز و جرگلان

چادرشب بافی، اسفراین

کلاه کرکی بجنورد، راز و جرگلان

حوله بافی، اسفراین

پرورش کرم ابریشم بجنورد، شیروان

معرق، شیروان

تولید عسل، شیروان، مانه و سملقان، بجنورد

پوشاک، بجنورد، راز و جرگلان

انیمیشن، بجنورد، شیروان

گل و گیاه، بجنورد، شیروان

مترجمی زبان‌های خارجه، کلیه شهرهای استان

ویراستاری ( مقاله ، کتاب و..)، کلیه شهرهای استان

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.