سرویس ورزشی | کد خبر: 29743
تاریخ انتشار: 1397/04/20 - 11:24:00

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

درخشش نمایندگان پیوند اعضا استان در انتخابی تیم ملی

تیم اعزامی پیوند اعضا خراسان شمالی با حضور سه ورزشکار در مسابقات انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات جهانی پیوند اعضاء که در شهر نیوکاسل انگلیس برگزار خواهد شد موفق به کسب هفت مدال رنگارنگ شد.
درخشش نمایندگان پیوند اعضا استان در انتخابی تیم ملی,

 

به گزارش پایگاه خبر اتفاقیه ، سرپرست اعزامی تیم خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید: در آخرین روز مسابقات دوومیدانی بیماران پیوند‌ اعضاء که به میزبانی تهران در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار شد، تیم خراسان شمالی با حضور 3 نماینده موفق به کسب 7 مدال شدند.

امان اله مقنیان اظهار می‌کند: سجاد افرا، داوود علیزاده و علی نورمحمدی اعضای تیم استان را تشکیل دادند و موفق به کسب یک مدال طلا، دو نقره و 4 برنز شدند.

وی تأکید می‌کند: مسابقات در ماده پرش طول، دو ۸۰۰ متر، دو ۲۰۰ متر، پرتاب نیزه، دو ۴۰۰ متر و دو ۱۵0۰ متر برگزار شد.

به گفته مقنیان علی نور محمدی از شهرستان شیروان در ماده پرتاب نیزه اول،800 متر دوم و ماده 400 متر در جایگاه سوم ایستاد.

وی با بیان اینکه داوود علیزاده از شهرستان اسفراین در ماده پرتاب نیزه دوم، در ماده 200 متر سرعت سوم و سجاد افرا در پرش طول و در ماده 1500 متر در جایگاه سوم ایستاد، اظهار می‌کند: تیم دونفره تنیس روی میز بانوان نیز ۲۸ تیرماه عازم قزوین خواهند شد و در بخش آقایان نیز یک نماینده از استان به زنجان اعزام خواهیم داشت.

مقنیان تصریح می‌کند: مسابقات بدمینتون پیوند اعضا نیز ۳ مرداد برگزار خواهد شد.

بالا بودن هزینه‌های اعزام تیم

دبیر هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا خراسان شمالی بابیان اینکه این هیئت در شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین فعال است افزود: هزینه‌های رفت‌وآمد تیم‌ها به مسابقات از دغدغه‌های اصلی هیئت است.

به گفته وی هیئت ورزش‌های بیماران خاص خراسان شمالی بین هیئت‌های کشور جزو کم‌جمعیت‌ترین‌هاست و در مقایسه با استان‌های بزرگی چون تهران، بعد از خوزستان و اصفهان در جایگاه سوم قرارگرفته که نشان‌دهنده عملکرد و برنامه‌ریزی خوب هیئت و پتانسیل ورزشکاران استان است که بین استان‌های برخورداری چون آذربایجان، فارس، یزد و تهران خراسان شمالی این جایگاه را به دست می‌آورد.

وی بابیان اینکه ورزش‌های گروهی هم چون والیبال و فوتبال کار نمی‌شود و بیشتر ورزش‌هایی از قبیل یوگا، آمادگی جسمانی، گلگشت‌های ملایم، شطرنج، دارت، تنیس روی میز، دوومیدانی و تیراندازی در حوزه فعالیت هیئت قرار دارد تأکید کرد: بیشتر ورزشکارانمان نیز از بیماران پیوندی هستند، استخر، یوگا و ورزش‌های آمادگی جسمانی در طول هفته در برنامه ورزشکاران هیئت قرار دارد که در این حوزه بیشتر مشکل رفت‌وآمد بیماران ورزشکار مطرح است.

انتهای گزارش/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.