سرویس اجتماعی | کد خبر: 29744
تاریخ انتشار: 1397/04/20 - 11:28:18

سرپرست معاونت سیاسی استانداری:

فعالیت‌های محتوایی عفاف و حجاب باید هنرمندانه باشد

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان شمالی در نشست صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان گفت: فعالیت‌های محتوایی مرتبط با موضوع عفاف و حجاب باید هنرمندانه و هوشمندانه باشد.
 فعالیت‌های محتوایی عفاف و حجاب باید هنرمندانه باشد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،محمود ثمینی در این نشست اظهار داشت: برنامه‌های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید دارای محتوای غنی و اقناعی باشد چراکه امروز برخورد قهری و تذکر لسانی به‌تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

وی افزود: با توجه به این‌که بخش عمده‌ای از تربیت و کنترل فرزندان علاوه بر خانواده و اجتماع توسط صداوسیما به‌عنوان دانشگاه ملی انجام می‌گیرد بنابراین نقش این دستگاه اجرایی در تولید محتوای مناسب بسیار مؤثر است.
وی مطرح کرد: با توجه به برخی تبلیغ‌ها علیه حجاب اسلامی در فضای مجازی باید سازمان تبلیغات اسلامی در این حوزه دخالت مستقیم داشته باشد و از ظرفیت فضای مجازی به بهترین شکل ممکن برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بهره‌مند شود.
وی خطاب به دستگاه‌های اجرایی استان تأکید کرد: تنها به ارسال دستور عمل برنامه‌های تخصصی ابلاغی خود به ادارات شهرستانی و نهادهای زیرمجموعه اکتفا نکنید و پیگیر اجرایی شدن برنامه‌ها باشید و در راستای برگزاری اجتماع بزرگ مردمی عفاف و حجاب استان در 24 تیرماه حداکثر همکاری را با دفتر امور اجتماعی استانداری داشته باشید.
ثمینی با بیان این‌که موضوع عفاف و حجاب موضوعی همگانی است، تصریح کرد: بحث توسعه و تحکیم مبانی عفاف و حجاب ریشه معنوی و فرهنگی دارد و رعایت آن بخشی از حقوق شهروندی است و تنها به بانوان جامعه اختصاص نداشته و بلکه مردان نیز باید شرایط رفتاری و ظاهری خود را رعایت کنند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.