سرویس مذهبی | کد خبر: 29757
تاریخ انتشار: 1397/04/23 - 11:59:20

امام‌جمعه بجنورد:

انجام حج ابراهیمی زورگویان را ذلیل می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه حج واقعی و حج ابراهیمی می‌تواند زورگویان را از قدرت به زیر بیاورد گفت: انجام مناسک حج واقعی یعنی اینکه انسان بت زمان را بشناسد و بت‌شکنی کند.
 انجام حج ابراهیمی زورگویان را ذلیل می‌کند,

به گزارش ایرنا، آیت‌الله یعقوبی در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: اگر حج ابراهیمی اجرا شود، زورگویان قدرت زورگویی ندارد اما چه کنیم که دنیای اسلام نتوانسته است حج را آن‌چنان‌که بایدوشاید برگزار کند.

امام‌جمعه بجنورد گفت: حج، واجب الهی و یکی از ارکان دین ما است، حج نباید تعطیل شود و همیشه باید پر مشتری باشد و این چیزی است که امام علی(ع) در وصیت‌نامه خود تأکید کردند که مراقب باشید خانه خدا تعطیل نشود.
وی، حج ابراهیمی را به معنای اسلام ناب محمدی (ص) عنوان کرد و گفت: حج پیش از پیامبر اسلام هم بوده است و کعبه اولین خانه‌ای است که بر روی زمین بنا شده است.
امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر حفظ تقوا گفت: آنچه انسان را به کرامت می‌رساند تقوا است هر که تقوایش بیشتر کرامتش بیشتر است.
آیت‌الله یعقوبی با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) گفت: این دو بزرگوار کریم هستند و از اولاد کریمان هستند، ایران را آبرو دادند و آباد کردند.
وی با بیان اینکه روز ولادت حضرت معصومه(س) روز دختر نام‌گذاری شده است گفت: حضرت فاطمه معصومه(س) دختری پاکدامن، ولایت باور ولی یاور بود.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز بهزیستی و تأمین اجتماعی گفت: کار کردن در بهزیستی فرصتی برای کمک به انسان‌هایی است که نیاز به توانبخشی دارند و مسئولان بهزیستی توجه کنند که مراجعه و گله‌هایی به ما شده مبنی بر این‌که به مددجویان این نهاد کمتر توجه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی هم جایگاه حساسی دارد و هنرش این است که انسان را در پیری و کارافتادگی، دستگیری می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به فرا رسیدن سالروز تأسیس شورای نگهبان در تیرماه گفت: تأسیس شورای نگهبان در کشور ما، پدیده جدید نیست و در همه کشورها اهرمی برای کنترل است و در همه کشورها، جایی بوده که حرف آخر را آنان می‌زنند.

انتهای خبر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.