سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 29760
تاریخ انتشار: 1397/04/23 - 12:10:56

مردم نگران وسایل برقی خود در طرح خاموشی‌ها نباشند

قائم‌مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی با بیان اینکه قطع برق خسارتی به وسایل برقی وارد نمی‌کند گفت: مردم نگران وسایل برقی خود در طرح خاموشی‌ها نباشند.
مردم نگران وسایل برقی خود در طرح خاموشی‌ها نباشند,

علیرضا علیخانی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: قطع برق تأثیری در کارکرد وسایل برقی ندارد و نمی‌تواند سبب سوختن و یا وارد شدن خسارت به آن شود.

وی افزود: آنچه سبب وارد شدن خسارت به وسایل برقی می‌شود، نوسان ولتاژ برق است که خوشبختانه این مشکل در شبکه‌های برق استان کم است.
وی اظهار داشت: درصورتی‌که قطع وصل برق در فاصله زمانی کوتاه اتفاق افتد به طول مثال در چند دقیقه برق به‌صورت مکرر قطع وصل شود، بروز خسارت در وسایل برقی محتمل است
علیخانی اظهار داشت: اکنون برنامه زمان‌بندی برای خاموشی برق اعلام شده است و بر این اساس نگرانی درباره وارد خسارت به وسایل برقی وجود ندارد.
قائم‌مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم در کشور مصرف برق به‌گونه‌ای چشمگیر افزایش یافته است، بی‌تردید در چنین شرایطی برای تأمین برق پایدار بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمند هستیم.
خراسان شمالی 345 هزار مشترک برق دارد که 320 مگاوات برق مصرف می‌کنند و بر اساس گزارش شرکت توزیع برق خراسان شمالی بیشترین پیک‌بار مصرفی این استان از آغاز فصل گرما تا هفته گذشته 239 مگاوات بوده است.

انتهای خبر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.