سرویس حوادث | کد خبر: 29763
تاریخ انتشار: 1397/04/23 - 12:38:03

روزانه 40 نفر به علت سوانح رانندگی در جاده‌ها فوت می‌کنند

فرمانده ‌پلیس‌راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از فوت روزانه 40 نفر و مصدوم شدن 970 نفر در جاده‌های کشور، به علت سوانح رانندگی خبر داد.
روزانه 40 نفر به علت سوانح رانندگی در جاده‌ها فوت می‌کنند,

به گزارش ایرنا، سردار تقی مهری روز گذشته در سخنرانی بین 2 خطبه نماز جمعه شهر یزد گفت: در سال 84 حدود 28هزار نفر بر اثر تصادفات در جاده‌ها جان باختند که این آمار در پایان سال گذشته به 16 هزار و 200 نفر کاهش یافت.

فرمانده پلیس‌راهنمایی و رانندگی کشور با بیان اینکه هم‌اکنون 33 میلیون وسیله نقلیه شامل 22 میلیون خودرو و 11 میلیون موتورسیکلت در کشور تردد می‌کنند، تصریح کرد: با وجود کاهش تعداد کشته‌های ناشی از تصادفات، کشته شدن یک نفر هم برای کشور زیان‌بار است و باید با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، این معضل، کنترل شود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 254 نفر بر اثر تصادفات در استان یزد کشته شدند افزود: طی 2 ماه نخست امسال هم 48 نفر در تصادفات این استان در حوادث درون‌شهری و برون‌شهری جان باختند.
این مسئول انتظامی، 66 درصد کشته‌های یزد را راکبان موتورسیکلت اعلام کرد و یادآور شد: 67 درصد این افراد بین 21 تا 50 سال یعنی در سن کار و تلاش قرار داشتند ضمن آنکه 70درصد این کشته‌ها مردان بوده‌اند.
فرمانده راهنمایی و رانندگی کشور سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو را عمده‌ترین عوامل تصادفات در استان یزد عنوان کرد و ادامه داد: امام خمینی( ره) تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی را حرام دانسته‌اند بنابراین موتورسواران، داشتن کلاه ایمنی و خودرو سواران، بستن کمربند ایمنی را فراموش نکنند.
مهری با اشاره به مسافرت‌های تابستانی و گرمای هوا در جاده‌ها گفت: با توجه به اینکه بین 37 تا 40 درصد تصادفات در تابستان، ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است رانندگان محترم در مسیرهای طولانی حتماً برای استراحت توقف کنند.

انتهای خبر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.