سرویس اجتماعی | کد خبر: 29766
تاریخ انتشار: 1397/04/24 - 10:30:39

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی خراسان شمالی خبر داد:

استخدام جدید در سازمان تأمین اجتماعی استان

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی خراسان شمالی از برگزاری آزمون استخدام پیمانی نیروی انسانی در این سازمان طی مردادماه سال جاری خبر داد. جلال جهان نیا در جمع اصحاب رسانه استان گفت: تکمیل کادر نیروی انسانی موردنیاز در بخش‌های بیمه‌ای و درمانی از بین افراد واجد شرایط از طریق برگزاری آزمون کتبی از برنامه‌های تأمین اجتماعی است. وی ادامه داد: در این راستا متقاضیان استخدام می‌توانند در صورت احراز شرایط حسب مفاد آگهی استخدامی که در مردادماه سال جاری از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و روزنامه‌های کثیرالانتشار اعلام خواهد شد، ثبت‌نام کنند.
استخدام جدید در سازمان تأمین اجتماعی استان,

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان با یادآوری اینکه  100 نیرو در تأمین اجتماعی استان کمبود وجود داشت که 50 درصد نیروهای خدماتی بودند که جذب شدند، تصریح کرد: مابقی نیروهای موردنیاز از طریق آزمون استخدامی در مردادماه امسال جذب خواهند شد.

جهان نیا، انجام 808 عمل در بیمارستان تأمین اجتماعی بجنورد صرفاً در اردیبهشت امسال را برشمرد و گفت: این عمل‌ها  در بخش چشم، ارتوپدی، داخلی انجام‌شده است و جراحان سازمان روزهای پرکاری را پشت سر کردند.

وی اجرای طرح کلینیک تأمین اجتماعی در مرکز استان با چهار هزار و600 متر را از برنامه‌های مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان برشمرد و یادآور شد: با اجرای این طرح  بخش زیادی از نیازهای استان مرتفع خواهد شد.

کارگاه‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی استان به‌طورجدی نظارت می‌شوند

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی بازرسی و نظارت بر کارگاه‌های زیرپوشش سازمان در استان را از مهم‌ترین رویکردها عنوان کرد و گفت که کارگاه‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی استان به‌طورجدی و منظم نظارت می‌شوند.

محمدعلی عباس زاده وحید در نشست با خبرنگاران بیان داشت: کارفرمایان این استان ملزم به ارائه حق لیست بیمه‌ای افراد مشغول به کار هستند و باید با بازرسان تأمین اجتماعی همکاری کنند.

وی با یادآوری اینکه بر این اساس بازرسان این اداره کل به‌صورت دوره‌ای از کارگاه‌های زیرپوشش این سازمان بازدید و نسبت به ارائه حق لیست بیمه‌ای شاغلان نظارت می‌کنند افزود: بااین‌وجود فرار بیمه‌ای از مشکلات پیش روی تأمین اجتماعی استان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی گفت: طبق ماده 148 بیمه  افراد شاغل در کارگاه‌ها می‌توانند در صورت تخلفات کارفرمایان از عدم پوشش بیمه‌ای، موارد را به این اداره کل گزارش کنند.

عباس زاده وحید با اشاره به اینکه ضریب نفوذ بیمه‌ای کشور 42درصد و استانی 38درصد است، ادامه داد: این مشکل در همه کشور وجود دارد اما در این استان بیشتر نمود دارد.

به گفته وی پایین بودن درآمد سرانه خانوار، مشکلات اقتصادی کارفرمایان و کمبود نقدینگی آنان، ضعیف بودن بخش صنعت، مطالبه گر نبودن کارگران در بحث بیمه از کارفرمایان، ضعف فرهنگی و نبود آگاهی و اطلاعات لازم در خصوص مزایای بیمه‌ای از علل این موضوع به شمار می‌رود.

عباس زاده وحید بابیان اینکه برخی کارفرمایان از بحث حمایتی و آینده‌نگری غافل هستند گفت: این کارفرمایان پرداخت حق بیمه را هزینه می‌دانند ازاین‌رو از بحث حمایتی و آینده‌نگری غافل هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: به‌طور حتم نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه بوده و باید از این سرمایه صیانت کرد.

وی در ادامه بر پرداخت به‌موقع طلب کارفرمایان به تأمین اجتماعی استان تأکید کرد و گفت:در حال حاضر این سازمان یک هزار و 200 میلیارد ریال طلب دارد.

عباس زاده وحید درباره آمارهای طلاق‌های صوری برای استفاده از مزایای بیمه هم گفت: این موضوع اکنون خیلی جدی نیست اما در آینده می‌تواند به  مسئله‌ای مهم تبدیل شود.

وی عدم اطلاع از قوانین تأمین اجتماعی از سوی افراد را از موضوعات مهم خواند و اضافه کرد: البته در سال‌های اخیر تلاش شده است تا سطح آگاهی‌های مردم با استفاده از شیوه‌های مختلف اطلاع‌رسانی در این زمینه افزایش یابد و در این زمینه رسانه‌ها هم نقش مهم و اجتناب‌ناپذیری دارند.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان شمالی راه‌اندازی میز خدمت،حضور تیم‌های مشاوره و پاسخگویی در مصلای امام خمینی(ره)، برپایی جشنواره‌های فرهنگی و هنری،برگزاری برنامه پرسش و پاسخ در مساجد شهر،اهدای خون را ازجمله برنامه‌های هفته تأمین اجتماعی در استان اعلام کرد.

انتهای خبر/منصوری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.