سرویس ورزشی | کد خبر: 29775
تاریخ انتشار: 1397/04/24 - 12:26:32

بهبود کارآیی عملکرد سیستم ارگانیک بدن با ورزش

بهبود کارآیی عملکرد سیستم ارگانیک بدن زنان با ورزش محقق می‌شود. مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی گفت: یکی از مزایای عمده تمرینات ورزشی برای زنان بهبود کارآیی عملکرد سیستم ارگانیک بدن است. شخصی که ازلحاظ بدنی تربیت‌یافته است در مقایسه با فردی که فعالیت‌ها و تمرینات ورزشی نداشته، روزانه انرژی کمتری مصرف می‌کند و فشار کمتری بر بدن خویش وارد می‌سازد.
بهبود کارآیی عملکرد سیستم ارگانیک بدن با ورزش,

به گفته دکتر پور آدینه کمک به رشد و تکامل اجزای مختلف بدن نیز اثر کلی دیگر تمرینات منظم ورزشی است.

وی تأکید کرد: تمرینات منظم برای زنان سبب بهبود تنفس، سیستم هاضمه، سیستم تخلیه بدن و بهبود عملکرد عضلات و قوی‌تر شدن آن‌ها می‌شود.

دکتر پور آدینه افزود: ورزش به زنان و دختران اجازه می‌دهد تا خود را از عواطف انباشته‌شده در درون رها سازند، و ورزش همچنین افزایش قدرت تحمل مشکلات در زندگی و بهتر روبرو شدن را به آن‌ها می‌دهد.

وی افزود: سلامت هر یک از اعضای خانواده به‌ویژه زن، مستقیماً بر تصویر کلی سلامت خانواده تأثیر می‌گذارد.

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی گفت: نگرش کلی زن نسبت به جسم و عملکرد فیزیکی بدنش در نگرش‌های کلی او تأثیر مستقیم دارد، زیرا سلامت جسم و روان او، روابط اجتماعی وی با دیگران را شکل می‌دهد. امنیت عاطفی او بر امنیت کل خانواده می‌افزاید و بهترین نشانه رشد و پختگی عاطفی او بر هوش و توانایی سازگاری با موفقیت‌های جدید، هنگام مواجهه با فشارها و ناراحتی‌ها با حداقل آسیب‌پذیری فردی و گروهی است.

به گفته دکتر پور آدینه زنان با ورزش کردن می‌توانند خصوصیات رفتاری، اخلاقی و شخصیتی مطلوب برای یک زندگی سالم و شاداب را کسب کنند. بدون شک مادر سالم و بانشاط بهتر از انجام این مسئولیت برمی‌آید و خود نیز الگوی عملی و طبیعی سالم‌تری برای فرزندان خویش خواهد بود.

وی تأکید کرد: تأمین بهداشت جسم و روان برای زنانی که در مراحل مختلف زندگی مراحلی چون بارداری، زایمان و از همه مهم‌تر پرورش و تربیت فرزندان را پشت سر می‌گذارند از اهمیتی والا برخوردار است.

دکتر پور آدینه خاطرنشان کرد: شخصیت کودک با نگرش‌های مادر در دوران بارداری آغاز و ازآن‌پس در آغوش و در کنار او ازنظر جسمانی، روانی، اخلاقی، اجتماعی و معنوی رشد و تکامل می‌یابد.

انتهای خبر /وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.